| Dblm72 a întrebat:

Eu nu am avut niciun contact sexual. Dar acum doua luni am stat cu prietenul mei dezbracati in pat, repet fara contact. Ciclul mi-a venit regulat, normal. Dar realizez ca burta mea e putin mai mare, chiar daca eu am slabit vreo 3-4 kg. Ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ai mentionat ca ai avut 2 menstruatii care au inceput la data normala si care se pare ca s-au desfasurat in conditii similare cu menstruatiile anterioare cum ar fi :in privinta timpului de manifestare, cantitate de menstra, culoare, flux zilnic de scurgere, etc. se poate afirma fara a gresi ca nu poti fi insarcinata. Ceea ce trebui sa stii pe viitor este faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta INCEPEREA unui nou ciclu menstrual si faptul ca MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de situatii. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai manca fasole.Ca te baloneaza.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu mai manca ca purcica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Shaorma probabil

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar exista o singura explicatie logica si anume aceea ca sistemul tau digestiv nu functioneaza in parametrii optimi/perfecti si din acest motiv sa apara senzatia de balonare. Sau mai stii, uneori imaginatia panicarda sau mai bine zis paranoia pot fi intratat de intense/puternice incat reusesc sa "eclipseze" logica si ratiunea. Si o ultima observatie s-ar referi la faptul ca ar trebui sa stii ca sangerarea produsa regulat se numeste MENSTRUATIE, iar CICLUL se refera la producerea repetata a menstruatiei dupa o anumita perioada de timp mai mult sau mai putin precisa dar cu o reaparitie ciclica. In intreaga istorie a omenirii singura femeie care a ramas "grea" si a nascut a fost fecioara Maria, fara sa fi avut contact sexual, doar asa pur si simplu din neant. In rest numai bine si multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

In niciun caz sarcina.

| Aanderson a răspuns:

Poate ai patit ca Naomi...(skip la min 7)
https://www.youtube.com/watch?v=uU0S-XNYCtQ

| MSAna a răspuns:

Sigur esti insarcinata. laughing E posibil e sa ai o boala ceva deci consulta un medic sau incearca sa mananci sanatos si ceva de genul.