| InvisibleUnicorn a întrebat:

Eu plac un baiat foarte mult si zilele astea am aflat ca si el ma place. Problema este ca si cel mai bun prieten al lui ma place si ii este frica sa nu se schimbe nimic intre ei.

Eu nu il plac pe prietenul lui, nu il voi placea niciodata mai ales dupa faza asta, nu este genul meu, dar baiatul pe care il plac insista ca nu putem fi impreuna din cauza prietenului lui.

Ce sa fac? Ce sa vorbesc cu el, cum sa il conving?

6 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Maîntâi vorbeşte cu prietenul lui. Explică-i cu calm faptul că nu iţi doreşti o relaţie cu el.
O zi bună!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Grea situatie. Nu ar trebui sa te rogi de el. Nu poti sa ii spui : hai te rog, sa fim impreuna. Vezi cum mai decurg lucrurile. Prietenului sau ii spui ca nu il vezi decat ca pe un prieten si incerci sa ii dai de inteles celui pe care il placi ca ti-ai dori o relatie. Vezi cum se poarta si el.

| neutrino a răspuns:

Era o melodie: " O fata mai gasesti, dar un prieten greu".

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Îi explici prietenului lui că nu eşti interesată şi să renunţe. Dacă o face probabil şi cel de care îţi place va vrea apoi să fie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cum vine asta? Ai grija sa nu te atraga in vreo capcana cevawinking

| miru20cmrecords a răspuns:

Rezolva prima data problema cu prietenul lui adica ai spui ca nu poti fi cu el si asa mai departe.bafta