| IIIx333III a întrebat:

Eu si ex-iubitul meu ne-am despartit acum 2 luni si el vrea acum sa fie din nou cu mine. Dar m-a ranit. M-a inselat in secret, iar el mi-a spus ca motivul despartirii noastre este ca el m-a vazuit sarutandu-ma cu altcineva. O minciuna... Inima imi spune mie sa fiu cu el, dar creierul stie ca nu o sa iasa bine. Pana acum o saptamana il uitasem, ma rog... tot il mai iubeam, dar invatasem sa traiesc fara el, acum mi se pare ca el e sincer [pentru ca poate sa faca si misto de mine cu asa ceva.] I-am spus sa imi demonstreze, dar eu nu vreau sa fiu cu el. Sau poate da. Inca il iubesc (totusi nu la fel de mult) dar imi este frica sa nu sufar din nou. sad. Ce sa fac? Daca imi va face o surpriza frumoasa ca sa imi demonstreze ca el chiar vrea sa fie cu mine? Sa accept?

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

SUnt in aceeasi situatie ca tine. Doar ca la mine e mai ciudat putin...eu zic, daca te-a inselat nu stiu cat tine la tine de mult. Si fostul meu prieten m-a inselat, desi nu recunoaste asta si totusi cred ca tine la mine, dar nu suficient. Gandeste-te ce vrei. Te cred ca il vrei pe el...dar e suficient? Eu zic ca poti si fara. Amandoua putem, doar am ramas blocate acum cu gandu si inima la ei. O sa treaca cu timpul, si daca iti deschizi inima spre altcineva, va fi si mai usor sa il uiti. Lasa-l sa iti demonstreze tot ce vrea, dar nu il primi inapoi, doar daca simti tu ca a facut ceva asa important, incat te-a facut sa uiti ca te-a inselat vreodata, si iti demonstreaza ca n-o va mai face. Ai grija. Mult succes!

3 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

Pai sincera sa fiu...eu nu prea cred in schimbari d'astea "azi te insel, de maine nu te mai insel". Daca totusi mai vrei sa fi cu el nu te lasa usor, fa'l sa lupte pentru tine, arata'i ce a pierdut si atunci vezi cum reactioneaza. Poate este sincer...nu se stie dar trebuie sa fi foarte atenta. Nu te lasa melancolica in fata lui, fi mai dura, sigura pe tine si arata'i ca poti sa traiesti si cu el si fara el. Ai grija la comportamentul lui de acum si ia o decizie. Succes!

| Julieღ a răspuns:

Degeaba iti face acum surprize si iti spune cat de mult te iubeste... cine te insala o data o va face si a 2-a, din pacate asa sunt majoritatea. Acum totul depinde de tine, fa cum crezi tu de cuvinta dar ai grija ca poate vei suferii si mai mult. sad

| simpatiku a răspuns:

Pai... dai o sansa dar nu pune mult suflet din prima sau cel putin sa fi indiferenta, daca tine la tine si iti demonstreaza e ok dar daca nu si tu la randul tau ai sa-i zici ca ai vrut sa fi cu el doar sai dai o lectiewinking