| Emrox a întrebat:

Hei...am nevoie de parerea sau sfatul vostru.
Acum 5 luni am avut o despartire de iubitul meu. Insa sunt cateva probleme de atunci:
1. Nu pot sa il uit si nu vreau pentru ca m-a iubit foarte mult si eu la fel si imi e greu sa renunt.
2. Motivul despartirii noastre cred ca a fost mama lui.
Ea aflase de noi cand a venit in Romania si atunci am aflat ca familiile noastre se cunosteau si avusesera un conflict. Ideea e ca unchiul lui era un tigan interlop, iar eu fac parte dintr-o familie de acelasi gen, mama lui cand a aflat probabil ca i-a spus si el s-a despartit de mine datorita rasismului sau nu stiu...
Ideea e ca nu stiu daca chiar acesta este motivul despartirii, ce stiu cu exactitate este faptul ca m-a iubit enorm... doar ca acum ma uraste si nici macar prieteni nu vrea sa fim. Nu vad de ce, nu vad cum si toate cele...
Ce as putea face? Adica il vad in fiecare zi, e cu mine in scoala si sunt atat de indragostita de el si sufar foarte tare...
Va rog sa imi spuneti ce sa fac... chiar am ajuns la capatul puterilor.
(Mentionez ca am 16 ani, sunt fata si relatia noastra a tinut cateva luni, noi insa ne placeam de un an si ceva)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa-ti treaca cand o sa te indragostesti de altul. Esti singura, e normal sa iti concentrezi toata „atentia asta amoroasa" pe el. Probabil ai si impresia ca n-o sa te mai iubeasca nimeni cat el, si ca daca a tinut atat la tine o sa se intoarca si de aia te si agati atat. Spune-ti pur si simplu ca ce a fost, a fost, s-a terminat si considera totul ca o amintire frumoasa

| sofisis a răspuns:

Pai daca amandoi va trageti din neam de interlop...de unde sa fie rasism?
Sincer nu cred ca ma-sa e motivul. Cred ca pur si simplu nu a mai vrut sa fie cu tine si punct. Sau a aflat ceva despre tine ( barfe) sau a gasit pe alta. Motivele reale le stie doar el din pacate pentru tine.

| ReplikaDik12 a răspuns:

Treci peste, viața e crudă
Îs destui pești in balta
Ce nu te omoară te întărește, demostreazai că nu-ți pasă, at o să vezi că va regreta că te-a pierdut