| madutza_ubytzik a întrebat:

Eu sunt in gasca de prieteni un baiat pe care il iubesc dar el nu imi impartaseste aceleasi sentimente sau poate nu stie sa le arate si totusi suntem impreuna. Alt baiat, tot din gasca ma iubeste, e in stare sa faca totul pentru mine, a plans in fata mea si sa decis sa nu mai iasa cu gasca fiindca nu poate sa ma vada pe mine cu altul. Ce credeti cu care sa raman? si cum sa ii spun celuilalt ca nu mai vreau sa am de a face cu el? Va rog ajutati-ma cat mai multe raspunsuri fundita+vot promit

Răspuns Câştigător
| claudia_6048 a răspuns:

Pai ar trebui sa incerci mai intai de toate o relatie cu cel care si-a declarat sentimentele atat de profund si atunci vei vedea daca celalalt da semne de gelozie cum ca ar fi vrut sa fii a lui daca el nu are nici o reactie atunci e clar nu simte nimic special si avandul pe primul alaturi vei avea siguroanta unei relatii stabile pana vei dori sa o mentiihappy sper ca ti-am fost de folos

3 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Degeaba esti cu cel care nu simte nimic pentru tine, iti spun din propria experientastraight face mai devreme sau mai tarziu o sa se termine 100%straight face

Invata sa daruiesti iubire celui care te iubestestraight face

Ai grija de tine big hug

| Kitty77 a răspuns:

Pai : ramai cu ala care e in stare sa faca totul pentru tine deoarece celalalt daca nu are aceleasi sentimente ca tine n-are rost sa fii cu el.
De spus poti sa-i spui ori pe mess daca esti timida ori in fata. Ii spui pur si simplu ca-ti pare rau dar nu mai vreau...
Nu este greu. sper ca te-am ajutat! fundita?:*:*:*:*

| eeellleeennnaaa a răspuns:

Depinde la care dintre ei ti mai mult. daca primul baiat nu iti ofera afectiunea de care tu ai nevoie eu zic sa ramai cu celalalt daca te iubeste. in aceeasi postura am fost si eu si nici eu nu am stiut ce sa fac dar la mine a fost mai complicat dar tu fa ce iti spune inima pentru ca daca o sa alegi primul baiat nu te vei simti atat de iubita pe cat ai vrea si te vei gandi ca celalalt baiat sufera din cauza ta. daca vei alege al doilea baiat si va iesi iarasi cu tine si gasca voastra si daca o sa vrea sa te sarute sau ceva de genu si pe langa voi este primul baiat o sa simti ceva ciudat in suflet si o sa iti mai vina sa il saruti pe calalalt nu prea ai inteles nimic din ce ti-am zis dar asta e sper ca te-am ajutat si cred ca vei lua cea mai buna decizie. funda?big grinbig grin