| Cătălina1115 a întrebat:

Buna! Eu ultima menstruație a fost pe data de 6.08. 2023, ulterior am avut contact sexual neprotejat chiar și in timpul perioadei fertile și și a dat drumul in mine. După o săptămâna de la ziua ovulației am început sa am dureri de sâni și scurgerile vaginale sa fie mai abundente decât in mod obișnuit și sa merg sa urinez din ora in ora. Credeți ca ar fi șanse sa fiu gravida?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si gravida si infectata cu vreun BTS, de aici urinarile frecvente.

| Sistemulxxl a răspuns:

Semn rau Cataslina. De ce nu te protejezi?

| Cătălina1115 explică (pentru Sistemulxxl):

Ca vreau sa rămân însărcinată, ca sunt căsătorită. oare de ce

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Cătălina1115):

Daca nu-ti iese, schimba cocosul!

| FindMyName a răspuns:

Ești clar gravidă. Te întrebi de ce? Îți explic eu acum:
Exista doua tipuri de sex, da?
Protejat și neprotejat.
Protejat e cel care iei pilule(adică pastile sa eviți sarcinile) si folosești prezervativ (adică acel,, balon" care se pune pe penisul băiatului și te protejeaza de boli în primul rând, și de ejaculare, evita sarcinile nedorite).
Iar cel neprotejat, care l-ai făcut tu acum... poate cauza și boli/infecții, și clar dacă a ejaculat în tine, ai rămas gravidă.
Odată ce sperma patrunde in vagin (adică are contact sperma cu vaginul tau) ai rămas însărcinată!
Am scris mai sus puțin ca sexul neprotejat poate cauza boli/infecții, și așa e! Nu ar strica sa te duci la un ginecolog să vezi dacă ai vreo boală.

| Cătălina1115 explică (pentru FindMyName):

Stai liniștit/a, îmi fac controale periodice, nu schimb partenerii și nu am nimic.

| Kren a răspuns:

"Bună, îmi doresc să rămân însărcinată..." și apoi întrebarea.
Te-ar fi scutit pe tine (și pe cei ce ți-au răspuns) de multe neclarități.

| Alexandrubalan1834 a răspuns:

Da poti fii gravida! Poate ai luat si ceva boala! Du-te la un doctor ginecolog! Alta data fa sex protejat?

| Cătălina1115 explică (pentru Alexandrubalan1834):

Eu îmi doresc sa rămân gravida, nu cred ca am întrebat dacă am luat vrei boala, sunt o relație serioasă și ne dorim.
Înainte de a comenta și da sfaturi aflați și simptomele unei sarcini timpurii