| dulcik_6410 a întrebat:

exista riscul de a ramane insarcinata fata daca face baie cu un baiat care nu are prezervativ? doar fac baie, fara contact (bineintales exista exitatie...)

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai copii, pai excitatie inseamna si emisie de lichid prejaculator, care contine pana la 50 de milioane de spermatozoizi! Si cum ei sunt foarte buni inotattori, daca faceti baie in vana, in loc de dus, se prea poate sa ne scrii dupa o vreme, sa ne intrebi ce sa faci, pentru ca... Deci, dus!, nu in cada!, da?!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul e practic zero.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea mai antai de toate vreau sa-ti spun ca ar fi cazul sa mai citesti despre metodele de-a ramane insarcinata, se vede ca nu prea stii.Nu se poate asa ceva, unde ai mai auzit tu asa ceva? Nu sint in masura sa te judec ca nu stii asa ceva darmai intai de toate ar trebui sa te informezi, chiar daca sinteti excitati riscul de-a ramane insarcinata este 0.

mariana
| mariana a răspuns:

Raspunsul ar fi acela ca, in cazul in care baiatul a ejaculat in apa din vana, iar voi "va-ti jucat " si ati stat mai mult timp in apa respectiva, iar tu ai avut anterior contacte sexuale si te afli in perioada de ovulatie, ar putea sa intre in vagin si apoi in uter spermatozoizi si sa ajunga la ovul pentru a-l fecunda. Chiar daca nu ejaculeaza, dar lichidul seminal tot se elimina daca baiatul este foarte excitat si atunci ar putea exista un risc. Vorba celor ce au raspuns anterior "paza buna trece primejdia rea", nu te expune la asemenea situatii daca nu poti suporta riscul de a-ti lua responsabilitatea nasterii si cresterii unui copil. Relatiile sexuale la varste fragede, nu sunt de dorit, pentru ca tinerii respectivi nu stiu la ce se expun si acest lucru le poate schimba intr-o clipa viitorul. Mai bine un pahar cu apa rece decat o "joaca de-a viata ca intre adulti".

assiris
| assiris a răspuns:

Fetitelor, nu va doare capul de atita excitatie fara contact? Sa-si puna neaparat prezervativul sa nu se ude pe capusor ca nu se stie poate raceste si daca mai si stranuta...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Hmmm.sti mai multe...ma bucura ca sti de prezervativ...bravo! daca vreo data va mai aflati impreuna in baie, in pat... oriunde ...sa aveti aproape un prezervativ...ca in cap aveti deja intreg filmul! si n-ai sa mai ai grija ca ramai insarcinata! ...in conditiile scrise...mai greu sa ramai... vb lui Psiho... face-ti dussh!

| yami a răspuns:

Nu exista..ar fi culmea, chiar din toata cantitatea aia de apa sa se aleaga"baieteii" sa intre la locul cu pricinahappy

| otypa a răspuns:

Nu

| yourfriend_1956 a răspuns:

Nici intr-un caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spermatozoizii au nevoie de o temperatura, umiditate si aciditate (ph)adecvata, daca nu a existat penetrare riscul este aproape nul, acum depinde si de presiunea apei care intra in vagin sau daca v-ati" jucat" si dupa ejaculare.in uter traiesc si 7 zile, in vagin pana la 72 de ore(vezi si pastila de a doua zi), in apa doar cateva secunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dus cu baietul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o dulce:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste o carte despre asa ceva cretino