| IoanaPs a întrebat:

Daca fac sex normal fara prezervativ exista riscul de a ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| cAlexa a răspuns:

Da.

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Desigur, mai ales dacă eşti în perioada fertilă.

| carminaburana43 a răspuns:

Bineinteles.

| mona a răspuns:

Da,exista

| VadTot a răspuns:

Cauta pe google.Si acolo vei afla ceva concret. Dupa cum vezi ai primit niste raspunsuri..vai de mama lor. unul si unul...laughing Si sa nu crezi ca prezervativul te va proteja suta la suta!

| darrio2007 a răspuns:

Riscul? O gramada de riscuri.Fa cu prezervativ.

| indragostituspun a răspuns:

Dada

| mimiwewem a răspuns:

Da, există riscul acesta doar dacă își dă drumul.

| relian a răspuns:

Doar daca faci sex normal poti ramine insarcinata.Altfel de sex, sa zic oral, anal acolonu ai cum ramine garantat.Deci asa apar copii, adica atunci cind faci sex normal si fara sa te protejezi.Protectie inseamna nu doar prezervativ, informeaza-te si vezi cum te poti proteja daca vrei sa faci sex normal si fara prezervativ, daca vrei sa nu ramai.Bafta si spor la treaba

| Azµre a răspuns:

Sigur că da, cel puțin 25% există șanse.

| Dariusuu a răspuns:

Câți ani ai?

Normal că există riscul să rămâi însărcinată, ai foarte mari șanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in perioada fertila-da-(daca tii calendarul-dar nu te baza pe asta, depinde de la organism la organism).
mai bine protejeaza-te!

| Xenya a răspuns:

Mai are sens sa spun si eu ceea ce au spus deja ceilalti useri sau ai inteles?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu nici macar n-ai ajuns la varsta la care sa inveti la scoala ce e reproducerea! ASTA e modul prin care "se fabrica" un copil: sexul "normal" cum ii spui tu, fara prezervativ. Sa nu mai spunem ca Bolile Cu Transmitere sexuala..De alea ai auzit? Doh

| AleXisAleXis a răspuns:

Da, poti sa ramai insarcinata.
Folositi prezervativ ca sa nu stai cu inima la gura tot timpu dupa ce faceti sex.
Protejati`va!

| Geniuss a răspuns:

Daca iubi tau e atat de natarau sa isi d-ea drumu in tine 99% ramai

| Music4life a răspuns:

Logic!
Protejaza-te!
Se poate face sex si fara prezervativ dar el trebuie sa aiba grija sa ejaculeze afara, dar si atunci exista risc de ejaculare prematura si de transmitere a unor boli.

| IulianDBI a răspuns:

Nu, e imposibil, lasa-l sa isi dea drumu in tine cu toata increderea.

| nursa a răspuns:

Oricand, oricum, oriunde exista riscul de a ramane insarcinata. Inca nu s-a inventat modalitatea care sa te asigure in proportie de 100% ca n-ai sa ramai insarcinata. Din moment ce prezervativul are si el un 87%-89% foloseste-l!

| Gabriela1313 a răspuns:

Da.

| SmeagolCelMare a răspuns:

Noooopppp. nu are cum. Da-l in masa de prezervativ, vei pierde toata distractia degeaba.

| allekssxa a răspuns:

Nu am inteles nixiodata de ce toate fetele si toata lumea in general e cu gura mare "protejati-va", "folositi prezervativ" si ele noaptea sar in... ca in piscina! bine ca sfatuti pe altii, dar de fapt e bine, ca nu raman la fel de prosti. Referitor la intrebare, da, poti ramane insarcinata daca o faci neprotejat. depinde si de baiat si de tine! ma refer la zilele fertile.

| Dogaru_Andrei_1983 a răspuns:

Faci prima oara?

Daca da e un pic de risc.