| Anamariaaaa9999 a întrebat:

Fac 17 ani in doua luni și încă sunt virgina si nu am iubit. Prietena mea cea mai buna (are 15 ani) și-a pierdut virginitatea la 14 ani cu iubitul ei care e împreuna cu el de un an. Ma simt foarte prost când ma gândesc ca ea e mai mică decât mine si face sex aproape in fiecare zi și eu încă sunt virgina. E o rusine ca sunt virgina la 17 ani? Ce părere o sa aibă viitorul meu iubit despre asta?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietena ta de 14 ani este un copil rebel si anormal, fiindca nu este normal sa ai sex la 14 ani!
Nu-i nici o rusine sa fii virgina, dimpotriva, este rusine sa nu mai fii.
Viitorul tau iubit, daca te iubeste te accepta virgina si te astepata pana in ziua nuntii, asta face unul care are sentimente frumoase si adevarate pentru tine.
Daca viitorul iubit este vreun cocalar, va vrea sex imediat si atunci, este decizia ta daca te sacrifici sa-i satisfaci madularul din pantaloni sau nu.
Ce ma socheaza pe mine este cum un copilas de 15 ani te poate manipula, cum are copchila aia mai mult creier decat tine, daca te instiga la sex, doar pentru ca ea a facut-o.
Sunteti cumva de prin mahala, sa va calariti cu golanii de micute, sau aveti familii normale, care va controleaza si va verifica, asa cum ar trebui sa fie niste parinti iubitori si gijulii cu copii lor?
Mai marea rusinea sa ai 15 ani si sa declari ca ti-ai inceput viata sexuala la 14 ani fiind si caz de puscarie de altfel, pentru ca-i consierata copilas mic si probabil a fost violata.

| Anamariaaaa9999 explică (pentru Violleta2022):

Amândouă avem părinți care ne controlează și ne verifica. Faza e ca pe ea o lasă sa aibă iubit și le spune părinților ei ca se vede cu el, dar de fapt merge la el acasă și fac sex, și ea îmi trimite snapuri și îmi zice ca a făcut sex și ma simt penibil

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamariaaaa9999):

Prietena ta ar trebui sa se simta penibil si rusinata ca se prostitueaza de la anisorii astia, nu tu.
Se pretuieste virginitatea, nu curvaraseala.
Ce ma socheaza pe mine este cum un copchilas de 14-15ani reuseste sa te manipuleze mental, ca tu sa te simti prost, cand adevarul este taman pe dos. Chiar este mai desteapta ca tine?
Deja ma indoiesc ca tu ai avea 17 ani, fiindca comportamentul si mentalitatea ta este a unei fetite de 10-12 ani.
te sfatuiesc sa vorbesti cu mama ta, daca in altcineva nu ai incredere si sa-i ceri parerea, sa vezi cat este de bine sa faci sex la 14 ani si cat este de rusinos ca esti virgina.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio rușine să fii virgină, iar dacă ai chef de sex, s-a descoperit masturbarea. Mai multă plăcere, mai puține probleme chiar decât dacă ai face sex cu vreun necalificat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Te simti prost cand te gandesti ca face sex aproape in fiecare zi? laughing Pai si ce sex face ea la 14 ani? Sigur nu e pe undeva pe aici pe TPU si pune intrebare despre o eventuala sarcina din mai stiu eu ce ciudatenie de intamplare?

Cum sa fie o rusine? Nu este nicio regula care ar zice cand trebuie sa faci asta, acela era cazul ei, cazul tau e altul, cazul altor persoane de pe lume este altul.

Atunci cand o sa dai de persoana potrivita si o sa simti ca vrei sa faci asta cu ea, atunci o sa faci asta. Acest lucru nu trebuie sa fie constrans de nimic, nu trebuie sa fie impus, trebuie sa fie pentru ca asa vrei tu cu adevarat, iar asta deseori se intampla cand ai incredere si iti iubesti partenerul.

Deci nu este nicio problema, ce parere sa aiba viitorul iubit? Pai daca este un copil, probabil tot ce ii vine prin minte, posibil ceva de pe tik-tok.
Daca este o persoana cu o mentalitate destul de matura si dezvoltata, serioasa, chiar admira faptul ca tu nu ai facut asta doar sa fie...

Numai bine! ^_^

| Anamariaaaa9999 explică (pentru DoarBogdan):

Eu nu am avut o relație stabilă ca să-mi pierd virginitatea. Și nici nu ma grăbesc să-mi caut iubit pentru așa ceva. Doar ma simt penibil ca prietena mea și multe alte fete nu mai sunt virgine și eu încă sunt

| DoarBogdan a răspuns (pentru Anamariaaaa9999):

Pai de ce sa te simti penibila daca... ai zis si tu ca nu vrei sa faci asta? Te simti penibil pentru ele? Ca altfel nu se leaga.

Cate prietene ai, 3? 4? S-a intamplat ca acestea sa faca asa. Cum ramane cu celelalte 2.833.702.836 de persoane de aceeasi varsta de pe Pamant? thinking Te asigur ca nu multe dintre acestea au sunt la fel ca prietenele tale.

| Anamariaaaa9999 explică (pentru DoarBogdan):

Nu am zis ca nu vreau asta, am zis ca nu ma grăbesc să-mi caut un iubit doar ca să-mi pierd virginitatea. Normal ca ma simt penibil când vad ca prietena mea cea mai buna, fiind mai mică decât mine, face sex și eu încă sunt virgina

| Emilian65 a răspuns:

Nu este o rusine sa fii virgina la 17 ani. Viitorul sot va fi mandru ca a luat, in casatorie, o virgina.

| Anamariaaaa9999 explică (pentru Emilian65):

Nu vreau sa rămân virgina pana la căsătorie laughing asta nu înseamnă ca dacă nu mi-am pierdut virginitatea pana acum ca o sa rămân pana la căsătorie

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa te simți prost din aceasta cauza. E problema ei ca și-a pierdut virginitatea la vârsta aia. Multe fete care și-au pierdut virginitatea la vârstele astea mici. Acum regreta ca au făcut-o happy îți vei găsi un băiat care sa te iubească și sa o faci sex la momentul potrivit și sa simți și asta ca îți dorești să o faci.

| alexalx1234 a răspuns:

Prietena ta e cam panaramă. De curiozitate, cu câți ani e mai mare iubitul ei? Are cumva și mașină cu care să se laude? Rupe legătura cu ea, fiindcă o persoană normală la cap își ține viața intimă privată.

| Anamariaaaa9999 explică (pentru alexalx1234):

Ea îmi zice doar mie când face sex pentru ca eu nu o judec si nu o fac curva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! Bine ai venit si tu in club, eu am 24 si sunt virgin, si eu pot face sex cu iubita dar ne pastram pentru casatorie pentru ca vrem sa facem ce spune Dumnezeu in Biblie.
Virginitatea e cel mai frumos dar pe care il poti oferi partenerului tau in ziua nuntii.
NU te mai lua dupa toate ''prietenele tale'' care si-au tras-o de 15 ori pana in 13 ani, tu ramai curata, vezi-ti de scoala, pe bune acum, vreti sa va pierdeti virginitatea cum v-ati nascut, ai 17 ani abia ai trait cativa ani, nu ai 60 de ani, revino-ti.

| Goddessss a răspuns:

Doamne ferește!

| Luca3472 a răspuns:

Stai linistita ca nu o sa aiba o parere proasta despre tine, o sa fie incantat sa vada acest lucru. Nu este nimic rau in a fi virgina la varsta asta. Eu si iubita mea ne-am pierdut virginitatea acum 3 ani cand aveam 14 ani? Nu te mai gandi la asta si stai linistita ca o sa fie totul bine. O seara faina si succes!

| Sorinelmihai a răspuns:

Legat de asta vreau sa iti zic ceva în privat dă-mi mesaj (si o sa iei părerea mea cum crezi tu ca e mai bine)

| Alexvenea a răspuns:

Mai bine virgina la 17 ani decât sa facă sex la 14 ani și în fiecare zi