| dulcica_6275 a întrebat:

Buna fetelor. am si euo intrebare. am avut in luna martie pe 15 ultima menstruatie iar in mai mi-a venit ceva roz si sa oprit. oare e posibil sa fiu insarcinta? am luat un test care mi-a iesit negativ.multumesc celor care vor raspunde

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Mergi repede la medicul specialist.

| tyana a răspuns:

E posibil dulcica, tu stii mai bine daca exista acest risc(perioada in care ai facut sex neprotejat e extrem de importanta). Testul de sarcina se face din prima urina de dimineata.Repeta testul si pentru a fi sigura mergi si la un control ginecologic.

| pisicutsa a răspuns:

Daaa, cu aşa problemă se confruntă majoritatea fetelor... un sfat care e cel mai efecient, fiind şi eu o jumătate de an în urmă în aceeaşi situaţie, nu te deranja tare fara a şti definitiv rezultatul.
Vorbeşte cu prietenul, el va fi încurajarea ta în orice caz, dar pe lîngă aia mai fă teste de dimineaţă, dar şi ele te pot confunda, timpul totul va arăta. Eu înainte de a pleca la medic am vorbit cu prietenul despre ultimile relaţii pe care le'am avut, şi mi-am dat seama că fusese îndată după ciclu, reiese că nu eram.
Dacă ai sex între menstruaţii tot ce e posibil... dacă nu ai frică şi vreai să cunoşti cît mai degrabă atunci consultă'te cu medic. Succes

| marymaryanne a răspuns:

Eu cred ca esti insarcinta. dar mergi la un medic sa fii sigura. pup si bafta

| Ice*Queen a răspuns:

Eu zic sa stai linistita dulcica, nu cred sincer ca se pune problema asta, e ceva perfect normal sa-ti vina ceva roz, sau ceva maro... happy Totusi pentru siguranta ta mai asteapta un pic si mai fa un test de sarcina!

| dulcica_6275 explică:

Noi ne dorim un copil. am facut bineanteles neprotejati dar sincer nu am tinut cont de zilele acelea. testul pe care l-am facut a fost cel de dimineata

| dulcica_6275 explică:

Noi ne dorim un copil. am facut bineanteles neprotejati dar sincer nu am tinut cont de zilele acelea. testul pe care l-am facut a fost cel de dimineata