| Andreea320 a întrebat:

Buna fetelor! Vreau sa va intreb..am făcut sex in luna mai si mi-a venit ciclul regulat, pe aceeași dată ca in aprilie..De cand mi-am început viata sexuala mi s-a reglat menstruatia, este normal? Mi-a venit menstruatia pe 20 mai dupa sex, iar luna asta mi-a întârziat cu 7 zile..inainte de a incepe viata il aveam neregulat. Este vorba de o sarcina chiar daca mi-a venit menstruatia 5 zile (m-am documentat iar menstruatia peste sarcina tine între 1-2 zile) sau este vorba ca nu am mai facut sex de atunci si mi s-a reglat din nou?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Menstruația în perioada virginității se supune naturii. Dar, în momentul în care se începe activitatea sexuală, totul se schimbă și nimic nu mai este la fel. Iar, referitor la sarcină. Dacă respecți câteva reguli de bază e imposibil să rămâi gravidă!
Adică, protecție, calendar și prezervativ, nu se întâmplă nimic!

| Sofer a răspuns:

Nu e nicio sarcina.

| Andreea320 explică:

Dereglat din nou* scuzați-mă