| anonim_4396 a întrebat:

happy
Fiind prima întrebare pe TPU, îmi voi face si o scurtă descriere, in ideea ca ar putea fi de folos.
(Am aproape 18 ani) Sunt o persoană foarte vorbăreață, energică, cu o mulțime de pasiuni si am avut norocul de a atrage in viață mea aceleași persoane, care privesc lumea dintr-o aceeași perspectivă, plină de iubire si optimism.
Desi îmi sunt mereu alături si îmi oferă sfaturile lor, am nevoie de noi păreri sau îndrumări, din acest motiv am decis să vorbesc cu voi, gandindu-ma ca voi primi puncte de vedere mai solide, din partea a mai multor băieți si fete sau a unor persoane trecute deja prin viață.
Nu sunt foarte religioasă, dar cred in Dumnezeu și îmi place sa învăț despre spiritualism.
Unul dintre principiile mele este acela de a ma mărita virgină. Nu din motivul "religie", ci pentru că sunt pre-conștientă de faptul că aș regreta sa am o relație, două, trei si sa stiu că m-au avut atâția. Nu pot concepe lucrul asta sub nicio formă si nu vreau.
Consider altfel sexul după așteptare, după oficializarea căsătoriei (si nu, nu este vorba de hârtii, este vorba despre puterea amândurora de a lua o decizie pentru restul vieții, fiindca simt bucuria bătrâneții când il privesc in ochi pe celălalt) pentru ca nu a fost cu oricine, a fost cu persoana care și-a văzut, inainte de a face jurământul, parcursul vieții cu mine, iar eu la fel. Indiferent ca există posibilitatea despărțirii. La fel există si cea a longevității.
Sunt băieți care privesc lucrurile in felul acesta sau care ar fi dispuși să își aștepte iubita până in momentul respectiv? Cum vedeți voi ceea ce v-am descris? Oricine îmi poate oferi un răspuns sau o părere bună, il rog sa îmi scrie.
P.s. Sa nu îmi judecați gandirea, fiindcă suntem diferiți de la psihic la psihic si de la om la om.

Vă mulțumesc!happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi serioasa, tu ai impresia ca virginitatea e o dovada ca veti muri impreuna? barbati sinceri, seriosi nu prea exista, rar

| OldSoul a răspuns:

"Sunt o persoană foarte vorbăreață, energică, cu o mulțime de pasiuni si am avut norocul de a atrage in viață mea aceleași persoane, care privesc lumea dintr-o aceeași perspectivă, plină de iubire si optimism." I-auzi, daca m-ai atras sa citesc intrebarea asta oare inseamna ca sunt si eu plin de iubire si de optimism? laughing

Bine, deci:
E viata ta, sunt principiile tale, si eu am principii, daca tu asta doresti, e normal, conteaza ca tu sa fii implinita si impacata cu tine, aia e, ce mai conteaza ce cred ceilalti?

Cat despre baieti, cine o sa te placa cu adevarat, va accepta aceasta conditie, acum ce e drept, vor cere ei alte alternative, joculete, chestii, dar vor accepta, acum desigur, daca tu vrei sa te casatoresti la 25 de ani, si ai intalnit un tip acum la 18 ani, asta vine cam 7 ani de asteptare, si astia 7 ani, sunt multi, multi prea multi iar din cauza asta te poti astepta sa se desparta de tine crezand ca nu este genul tau, si ca tu de fapt astepti alt tip, acel print calare pe un cal alb.

In idee nu prea e o problema, conteaza mult doar sa intalnesti acel tip care sa-ti impartaseasca modul de gandire si sa fie dispus sa astepte aceea perioada necesara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"plină de iubire si optimism." Pentru nu stiu ce motiv imi vine sa vomit. Revenind, da se gasesc baietii de genul. Se numesc pocaiti. Aia raman virgini pana in noaptea nuntii. Cauta si ai sa gasesti. In afara de aia nu mai sunt altii atat de anormali sau fraieri ca sa astepte atata dupa fundul unei fete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Well iubesc o fata atat de puternic incat ma gandesc cum as putea sa-i fac pe plac cat mai mult. Mi se pare ciudat sa ma gandesc la un act sexual cu ea, e asa inteligenta, draguta si finuta...

| Diana12222 a răspuns:

O relatie nu cred ca se bazeaza doar daca persoana de langa tine e virgina sau nu, da acum mult timp asta avea importanta dar acum nu cred ca se mai pune asa mult accent pe asta

| Valentin_Rus_1997 a răspuns:

Da-ne si noua ce ai luat