| O_3031 a întrebat:

Folosesc anticonceptionale Artizia. Le iau 21 de zile pe luna si apoi 7 zile pauza (cand ar trebui sa am ciclu) si din ziua a 8-a incep o cutie noua de Artizia. Voiam sa intreb daca o sa fac sex neprotejat, dupa pauza aia de 7 zile, adica incepand din ziua a 8-a sau a 9-a o sa fie vreo problema? Vreau sa stiu daca pot sa stau linisita si daca nu are nimic ca o sa fac sex neprotejat incepand din ziua a 8-a cand incep o alta cutie de medicamente?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti protejata si in perioada de pauza si din prima zi a unei noi folii. Nu este nici o problema.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești protejată din prima zi de administrare până la o nouă administrare, în timpul menstrei nu ai ovulație!
Pa, pa.

| CarmenR a răspuns:

Cel mai binete-ai putea informa de aici: http://www.qbebe.ro/......ceptionale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti protejata si in pauza de 7 zile si...mereu

| O_3031 explică:

Si este vreo problema daca isi da drumul in mine? Cand poate sa faca chestia aia? Si cat e de periculos?

| O_3031 explică:

Si este vreo problema daca isi da drumul in mine? Cand poate sa faca chestia aia? Si cat e de periculos?