| YukyTsukiyomi a întrebat:

Buna funda + voturi scuze categoria am parul pana la umeri aproximativ putin mai lung stiti cumva ce ar trebuia sa fac ca sa creasca mai repede va roog mult de toot sa-mi spuneti

Răspuns Câştigător
| oLeNNNao a răspuns:

In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri 2 linguri tinctura de brusture 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana) - Acum 1140 zile

Reduce folosirea placi pentru ca distruge retina :]. + Iti arde parul. Spalate cel putin d 3 ori pe saptamana :]. Peptala`l cu o perie dar care sa nu te raneaska. Nu trage de el. Nutsi mai scoate fire si tinel o vreme mai mult legat :]. Foloseste si ulei de masline si petrol :].Sau du-te la magazin si iti v'a recomanda un fel d sampon cu accelerare a parului :]. Bafta :*[Fundita]:X

4 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Bogat in antioxidanti, uleiul de ricin este produsul ideal pentru ingrijirea pielii dar si a parului.Eu am folosit ulei de ricin si constat fericita ca parul imi creste"in veselie" si varfurile nu mi se mai despica.Se aplica la arfurile si radacina parului.Masezi parul timp de 10-15 minute si e preferabil sa stai si peste noapte cu el in cap.A doua zi neaparat trebuie sa te speli.E foarte ieftin(3-5 lei)si il gasesti la farmacie sau plafar.La mine a mersbig grin Nu vad de ce nu ar merge si la tine.Bafta!

| tbxx a răspuns:

Exista apa pe care daca o bei iti creste mai repede parul.[funda?:d]]

| paynehunter a răspuns:

Da,dormi mai mult, ia calciu, magneziu+vitamina D si C si incearca sa elimini stresul cat mai mult posibil(si nu-ti spala parul foarte des)

| maria_9426 a răspuns:

Buna
Uleiul de ricin ajuta.
Ingrijeste-ti parul, da-l cu masti, fi blanda cu el.
Pa, pa.