| anonim_4396 a întrebat:

http://www.tpu.ro/......e-pana-la/ continuarea: Deci aseara am fost la el fara sa ii zic. ( Nu am tinut Valentine's Day, tinem Dragobetele ) Ieri i-am facut o felicitare si i-am scris o poezie facuta de mine si i-am cumparat o ciocolata(fara ocazie, asa am simtit). Cand am ajuns in poarta la el i-am dat sms sa ma sune, m-a sunat si i-am zis ca sunt la el in poarta la care el a zis "Sunt pe drum" (nu avea voie), am inceput sa plang si i-am zis sa vina mai repede dupa telefonul s-a inchis. M-a sunat din nou si a zis ca a fost o gluma si sa astept sa se schimbe.Am asteptam si dupa a iesit din ograda lui si i-am oferit "supriza". A zis ca "de ce? ce-am vorbit noi?"(se referea ca nu tinem ziua indragostitilor) si i-am zis ca nu e pentru ieri, la care el a zis ceva de genu ca nu vrea si le-am aruncat pe jos. El le-a luat si le-a dus in casa cand a venit a incercat sa ma inpace, sa ma sarute in repetate randuri sa zambeasca si sa ma faca sa rad. I-am zis ca sunt suparata pe el ca face atatea figuri si imediat m-a impacat. In rest totul a fost ok adica ne simteam bine.

Parca joaca teatru cu mine, l-a telefon e alt om si "face to face" cu totul altul. La telefon reca si cand ne vedem mult mai cald. Mi-a zis ca ma iubeste mult de tot. o_O
Ce sa mai cred?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ceri o dragoste mult prea totala,una din povesti cu zane rapite de zmei,una romantica,ai vrea ca el sa fie mereu pe aceeasi lungime de unda cu tine,te superi cand n-o face si nu intelegi ca el te iubeste ca un om real,nu ca un Fat Frumos...
Esti teribil de visatoare si deloc realista,cu riscul sa strici tot ce este frumos intre voi,ai grija.
El e un baiat cu picioarele pe pamant si tu o fata cu capul in nori.
Nu te cert,iti explic ce nu merge in povestea voastra.
Baiatul care aduna cadoul lui de pe jos,cauta sa te impace si sa te faca sa razi,dupa o asemnea faza e foarte bun,foarte rabdator si foarte indragostit!
Te iubeste.
Dar nu e atat de romantic ca tine,e mult mai realist,nu-i mai reprosa lucrul asta, cauta sa-l intelegi.
Nu e nevoie nici tu sa te schimbi, nici el, doar sa intelegeti fiecare particularitatile celuilalt.
Si veti fi bine.
Aveti o relatie frumoasa si lunga.
Daca nu il intelegi, risti s-o distrugi!
happy
Fii putin mai realista si nu mai ceda primului tau impuls!

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El are bun simt, de obicei exista o anumita mila fata de cei ce fac ca si tine.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Adica?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nimic macar adevaru nu sunt in stare sal spun

| anonimg a răspuns:

Chira daca ai hotarat raspunsul cel mai bun, eu iti spun unul pe scurt: dereglari de comportament; sau inceput de dubla personalitate. Aceasta nu-i o boala, e lipsa de educatie, de stapanire de sine, de autocontrol pe care oamenii nu vor sa-l foloseasca. Departeaza-te de oamenii acestia ca sa nu ai de suferit mai tarziu si sa iti pierzi si tineretea cu un astfel de om.
Iar tu, cauta relatii cu baieti doar atunci cand esti pregatita de casatorie.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Sunt total confuza!

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vreau sa spun este ca lasa de dorit comportamentul lui. Este un baiat instabil; el nu stie cum sa isi faca o relatie, nu stie cum sa intretina relatia aceasta, si nu stie nici in ce directie sa conduca aceasta relatie.
Felul lui de purtare nu este bun. El nu stie cum sa se comporte cu oamenii; este indisciplinat si ii lipseste educatia morala.
In plus, amandoi ati intrat prea devreme in relatia aceasta. Cand un baiat si o fata devin prieteni, atunci trebuie ca prietenia aceasta sa aiba o tinta. Daca nu are o tinta -si aceasta trebuie sa fie casatoria- veti ajunge ca o barca in mijlocul oceanului. Pentru ca in relatie se doreste mai mult decat a va tine de mana; si pentru ca sunteti inca tineri sa ajungeti acolo unde va doriti, amandoi o sa aveti multe frustrari in tot timpul cat va dura relatia aceasta. Stiu ca cei mai multi tineri fac asa; dar stiu si ca cei mai multi tineri sunt frustrati din pricina ca vor mai mult dar... nu se poate. Si nu se poate pentru ca adolescenta nu este varsta in care sa se lege prietenii cu persoane de sex opus, oricat de mult s-ar dori lucrul acesta.
Poate ca te intrebi ce sa faci. E bine ca avem un Tata in ceruri si care gaseste placere in a oferi ajutor copiilor Lui. Nu neglija ajutorul Lui. Pe genunchi, in cuvintele tale, spune-I tot ce ai pe suflet. Nu exista caz pe care El sa nu-L poata rezolva. Asteapta cu incredere raspunsul Lui.

| Gαηαmα a răspuns:

Mai,eu ti-am zis parerea mea si eu stiu ce vorbesc, pentru ca eu am trecut prin ceva de genul, doar ca eu sunt mai mare si pentru ca am trecut prin mai multe si am vazut cum sunt oamenii, tu te necajesti, nu el.Eu am tot acceptat si am tot iertat si de fiecare data am regretat. Vorbele sa stii ca nu sunt nimic... poate sa-ti zica vrute si nevrute si eu pot sa joc teatru, si tu poti."Sa nu crezi nimic din ce auzi, ci doar jumatate din ce vezi".Ai 15 ani, fa cum crezi, in locul tau mi-as mai trai copilaria, m-as distra.Da na nici eu nu ascult de obicei de sfaturi si realizez ca a fost o idee proasta laughing dar na, sper ca ai inteles ceva din ce ti-am explicat...

| anonim_4396 explică (pentru Gαηαmα):

Da tu ce te bagi in **** mati

| Gαηαmα a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand, nu o sa-ti mai raspund, poti sa nu te mai obosesti sa-mi raspunzi pentru ca nu ma cobor la nivelul tau.In al doilea rand,tu mi-ai raspuns la un raspuns pe care ti l-am dat la cealalata intrebare cu acest link, uite-te si vezi happy si acest site este pentru a raspunde la intrebari, asa ca fac ce vreau, am vrut sa ajut da nu stiu de ce am facut asta cand stiu ca exista oameni ca tine, idioti.