| Twilight2023 a întrebat:

Buna, ieri am facut sex neprotejat cu prietenul meu, acesta nu a ejaculat înăuntrul vaginului, ci lângă, ma- sters cu un servetel in zona ejaculării apoi pe vagin și am simțit ceva ud, nu stiu dacă erau spermatoizi, apoi m-am sters acolo bine si după o ora jum am facut dus. Sunt sanse de a rămâne însărcinată?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse de sarcina, fiindca metoda retragerii nu este "sigura", fiindca poate scapa 1 singura picatura de sperma in vagin, care te poate lasa gravida, numai DACA tu erai in perioada fertila.

| Twilight2023 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt in perioada fertila

| Violleta2022 a răspuns (pentru Twilight2023):

Atunci, ai scapat de data asta!
Dar pe viitor este recomandat sa nu mai risti, folositi PREZERVATIVUL care costa 2 lei bucata si confera cea mai buna protectie impotriva unei sarcini si a bolilor cu transmitere sexuala.
Chiar nu merita pentru nimic in lume sa accepti sex neprotejat, ca un avort te poate lasa cu sechele pe viata, cu traume psihice si posibil infertila.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, sunt sanse deoarece metoda retragerii nu este eficienta.

| AnaisAnais15 a răspuns:

O amica de a mes face sex de 3 ani asa, neptrotejat si o scoate la timp. Si nu e gravida, dar pentru linistea sufleteasca fa un test de sarcina!

| Marius22222222222 a răspuns (pentru AnaisAnais15):

Cam mereu am făcut-o neprotejat și mă retrăgeam la timp și e ok. daca știi cum chiar funcționează

| Jxndagh a răspuns:

Daca ai simtit ca nu ti a bagat servetelul adanc in vagin atunci nu ramai