| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Astazi nu am mers la scoala(puteti sa va uitati la intrebarea anterioara) si cand mama a sunat-o pe diriginta, diriginta a spus ca este foarte dezamagita de mine, mai ales ca la ultimul test de la mate(ea este profesoara de matematica) am luat 5.crying Si ca in ora nu sunt deloc activa... dar cum sa fiu activa si sa raspund mult cand nu inteleg aproape nimic si sunt varza la mate? Raspund numai atunci cand stiu. Iar in pauza nu mai sunt asa timida si chestii de genul asta. A spus sa imi ia telefonul si sa nu ma mai lase deloc la calculator pentru ca o data l-am sunat pe prietenul meu cel mai bun si era la meditatie cu ea, dar eu de unde sa stiu cand este el la meditatie daca nu imi spune? Acum normal ca si mama este destul de suparata pe mine, dar nu atat cat sunt eu...chiar m-au ranit cuvintele doamnei, chiar daca eu sunt genul care nu pune la suflet, nu plange etc.
Am inceput chiar sa invat(un miracol) si ieri cand am avut muzica m-a ascultat si mi-a dat 10, iar profesorul a spus ca este mandru de mine ca am evoluat de la 4 la 10, si la romana am inceput sa invat si sa iau numai 9, chiar daca profesoara ma uraste, este destul de multumita de mine.
Dar nu mai stiu ce sa fac la matematica! La meditatie nu ma mai duc, pentru ca am fost anul trecut si nu am rezolvat nimic. Vreau ca diriginta sa nu mai fie suparata pe mine.
Plus ca luni am si teza la mate, si vreau neaparat sa iau un 9 sau 10 si miercurea viitoare(pentru ca marti nu facem matematica) vreau sa ma asculte ca sa-i demonstrez ca pot sa ma schimb si sa invat. Dar in pauze chiar nu ma pot controla sa stau tot timpul in banca si sa nu fac nimic, dar o sa incerc si o sa-mi petrec toate pauzele invatand daca asta ii schimba parerea despre mine.
Ce pot sa mai fac ca sa fie mandra de mine dupa toate ce s-au intamplat?
P.S.Imi pare rau ca am scris atat de mult.big grin

3 răspunsuri:
| ewygirl a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stai de vorba cu mama ta si sa ii spui ce ne-ai scris si noua aici sus.Sa incerci sa o faci sa te inteleaga.Si sa ii promiti ca te vei schimba si de acum incolo vei fi foarte silitoare si vei invata la toate materiile si vei incerca sa ii aduci doar note bune! happy
Spune-i ca nu intelegi matematica si nu intelegi cand explica profa la ora.I-a ore de matematica, dar nu cu profesoara ta.Nu cred ca e singura profesoara care da meditatii.
Succes! Si fi sigura ca totul va fi bine! :*

| saku970 a răspuns:

Bun,ai o povestioara destul de lunga acolo sus!
Ei bine invata dar invata acasa nu in pauze, tu trebuie decat sa fii cuminte si la locul tau in pauze nu sa fi sfanta si sa nu te misti din banca!
Si nu trebuie sa iei neaparat 9 sau 10 in teza daca iei un 8 sunt sigura ca o sa fie foarte mandra de tine adica de l a5 la 8 este cale lunga, si o sa vada si celelalte schimbari de la celelalte materii si o sa fie cu siguranta multumita!
Trebuie decat sa ii arati ca iti dai silinta ca nu poti deveni eleva de 10 intr-o secunda si sunt sigura ca si ea stie bine asta!
Deci continua sa te straduiesti si vei reusi!
P.S.:Scuze daca am greseli de scriere dar sunt un pic cam grabitawinking!

| chichiale a răspuns:

Salut,ai putea sa faci exercitii suplimentare, sa te porti cu diriginta f respectuos(cand e intai martie sa ii aduci un buchet de flori mare si frumos sau de craciun o cutie de bomboane, etc)si sa vorbesti cu mama sau cu tatal tau.