| alexaalesa a întrebat:

im place un baiat care aste la cursuri cu mine dar nu am vorbit nici o data cu el, din cauza faptul ca sunt timida.as vrea sa intru in vorba cu el dar nu stiu cum as putea sa fac asta

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cine nu ar fi magulit,ca o fata(sau un baiat), sa-ti spuna ca ar vrea sa te cunoasca mai bine, deoarece ii admiri felul cum arata, cum vorbeste, cum gandeste.Asa ca,ceea ce-ti place la el, poti sa-i comunici prin cuvinte, direct sau prin ajutorul unui prieten comun. Daca este si baiat destept, va sti si cum sa-ti raspunda.
Daca tot am dorit emancipare, de ce sa nu ne exprimam admiratia pentru partea masculina si noi femeile si nu sa fie doar apanajul barbatilor!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in tine, e primul passmug. Nu prea ai de te gandit ce anume sa-i spui, iar faptul ca sunteti la aceleasi cursuri iti usureaza treaba. Poti oricand sa-l intrebi de teme si alte chestii. O sa fie bine. Bafta :3

| alexaalesa explică (pentru anonim_4396):

Asta e problema:nu prea am incredere in mine, poate si din cauza inaltimii mi e teama de o respingere sau ca nu va dori sa vorbeasca cu mine sau a emotiilorhappy