| antonia0910 a întrebat:

Imi cer scuze,revin din nou pentru a va cere parerea. Ma impacasem cu prietenul meu,acum avem 4 luni jumatate. Simt ca atunci cand se intalneste cu mine ca nu ii place sa vorbeasca,se intalneste seara dupa ce sta toata ziua cu prietenii lui.Si seara de obicei merg la el dar ma roaga sa ii fac masaj.in fine. Simt ca nu comunica cu mine,nu ma intreaba ce fac. Eu daca il intreb i se pare ca sunt exagerata,neintelegatoare.Mi se pare normal sa il intreb mai ales ca ziua nu stiu exact ce face. Si cand se uita la film imediat adoarme iar cu baietii lui sta treaz mereu pana mai tarziu. Vreau sa petrec timp cu el. Cand are bani sau ceva iese cu baietii iar cu mine nu prea.Nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa ma despart de el. Stiu ca v-am mai pus intrebari.nu m-am despartit de el. De fiecare data cand e cu mine tace mai mereu,eu mereu vorbesc deschid subiect de vorba iar el e scurt si la obiect sad Toata ziua de ieri am vorbit prin mesaje.L-am sunat o data sa vad ce face. Mi-a zis ca se duce la un prieten cu baietii. Nu ma deranja daca pastra legatura cu mine,sa ma sune sa mi spuna si mie ce face. Dar a ajuns acasa,mi-a zis ca s-ar putea sa nu mai mearga. Apoi i-am dat mesaj sa il intreb ce face si mi-a zis ca se duce la baieti. I-am zis ca un minut nu are si pentru mine sa ma sune.l-am sunat iar telefonul era in asteptare. Cand a terminat mi-a dat mesaj: ,,da suna tu". Mi-a zis ca eu de ce nu sun.si inainte il sunasem. Apoi m-a sunat cand a plecat de acasa,s-a enervat pe mine si mi-a zis ca chiar nu ma mai suna deloc,ca de ce ii reprosez ca nu ma suna. Daca imi vorbea frumos si incerca sa explice, adica sa pastreze legatura cu mine nu ma suparamsad. Dar banuiesc ca a vrut sa iasa fara mine in oras.nu m-a sunat deloc.I-am dat doua mesaje aseara.Nu mi-a mai zis absolut nimic, ma ameninta ca nu ma mai suna deloc. Simt ca sunt jucaria luisad dar eu nu vreau sa ma despart de el,vreau o solutie. Azi nu mi-a dat absolut niciun mesaj.Eu aseara ma consumam iar el se distra.Ma simt atat de naspa. Spuneti-mi obiectiv parerile voastre,multumesc si ma scuzati

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Ma regasesc in poveste ta scumpa mea, exact asa facea si fostul meu iubit cu care am stat 3 ani si tot in situatii ca a ta, pana la urma am aflat ca ma insela.Nu zic ca ti se va intampla si tie la fel,sa nu crezi asta! Solutia este comunicarea, dar ai zis ca nu poti vorbi mai nimic cu el, deci ori nu are chef de o relatie ori nu tine suficinet de mult la tine.Eu zic sa iesi si tu in oras cu prietenii si sa nu mai stai dupa el,sa nu mai depinzi doar de el, sa ai si tu viata ta separat de el, cum are el prietenii de exemplu.Eu cred ca tu te-ai axat foarte mult pe relatia asta si doar pe ea, ai uitat de alte lucruri, el insa nu a uitat.Intr-o relatie trebuie sa fi fericita si sa aveti in acelasi timp libertate, care o sa vina de la sine cand doi oameni se inteleg si se iubesc.Nu mai fi tot pe el,gaseste-ti alta ocupatie, iesi cu prietenele sa vezi ce reactie are. Daca nu o sa ii convina inseamna ca e un egoist iar daca nu va comenta inseamna ca asa ii place lui sa aiba o relatie, sa fie mai libertin.Desigur sincer...ar trebui sa isi petreasca mai mult timp cu tine, eu zic sa te mai gandesti la ce vrei d ela viata! ai grija de tine si sper sa iei o decizie buna, te-am pupat!

| antonia0910 explică (pentru Nextone):

Of nu stiu ce sa zic.eu nu prea am iesit,il deranjeaza daca in grupul in care ies este si un singur baiat. De aseara nu mi-a zis nimic nimic.I-am dat mesaj aseara si nici nu a raspuns. Incerc sa vb cu el dar tace si nu zice nimic. Nu il inteleg. Cand ma duc la el nici nu ma intreaba ce am facut, sa-l intereseze de mine, il ia somnul...si inca de dimineata se vede cu prietenii. As fi vrut sa petrec si eu o zi intreaga cu el, sa mergem la un film, oriunde.Il plictisesc si nu vreau sa ma laud, dar nu sunt o fire monotona.rad,glumesc.De multe ori m-am dat dupa el, sa iesim unde vrea el cu cine vrea el. sad

| antonia0910 explică:

Ce m-a deranjat cel mai mult.am uitat sa specific,a fost faptul ca mi-a zis ca n-a avut timp sa ma sune, sa vorbim, iar telefonul era in asteptare.Cand ti la cineva, iti faci timp, nu? Ma deranjeaza faptul ca se enerveaza pe mine din orice...

| Azumii a răspuns:

Daca vezi ca nu se schimba mai bine o lasi "moarta" sunteti numa de 4 luni jum impreuna,gandeste-te daca o sa mai treaca timpu o sa ti si mai mult la el, o sa te consumi si mai mult, o sa-ti fie si mai greu cand va veti desp...nu te lasa la mila unui baiat fiindca nu merita, nu-ti spun sa te desp de el dar ar fi mai bine sa iei in calcul toate intamplarile si sa vezi daca chiar merita sau nu.E axact cum ai spus tu "cand ti la o pers iti faci timp pentru ea" si prin cate am inteles in cazul tau are mai mult timp pentru prieteni lui. Poarta o discutie serioasa si deschisa cu el si spune-i tot ce te deranjeaza si ca daca n-are degand sa faca ceva in legatura cu asta te vei desp de el... poate daca il "ameninti" cu asta o sa se gandeasca si altfel si iti vei da seama daca te iubeste sau nu

| antonia0910 explică (pentru Azumii):

Da,ma consum mult.Aseara plangeam la telefon,nu ma puteam abtine si el se enerva asa aiurea. A zis ca nu a avut timp sa ma sune.Mi-as fi dorit sa vrea sa stea cu mine, sa petrecem timpul impreuna. Pentru ca el zice ca tine la mine, asa afirma. Dar faptele lui lasa de dorit. Mai are si unele glume proaste. Daca stie ca sunt suparata pe el, se supara si el.da vina pe mine pentru a se scoate el.asta e strategia lui. El nu se vede pe el.Ce sa fac...sad

| Nextone a răspuns (pentru antonia0910):

Stiu situatia in care esti! nu cred c ao sa iti fie bine cu el, eu zic mai bine sa te desparti de el decat sa suferi mai mult mai tarziu.Intr-o relatie trebuie sa va fie bine si sa fiti multumiti amandoi de relatie.Tu nu esti fericita acum.de ce nu cauti fericirea in alta parte? Trebuie sa te gandesti la tine, sa alegi persoana potrivita pentru tine, care te face fericita!