| kidulinha a întrebat:

Imi place d un baiat de la mine din cls. Se da la mine, dar se da si la o fata care e prietena lui de cand era mic tongue Ma rog nu asta e problema... Deci i-as zice ca il plac. Dar mi-e cam aiurea. Daca nu ma mai baga in seama dupa-aia? Nu prea vad ce as avea de pierdut pentru ca oricum mai sunt 2 saptamana de scoala. Dar nu prea am curaj. Si vorbeam noi odata.ca intre prieteni si a zis ca il enerveaza sa il intrebe o pers daca vrea sa fie cu x. deci nu pot sa pun o prietena sa il intrebe. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| kidulinha explică:

Mda, tocmai pentru ca nu vreau sa par stresanta nu prea ma bag eu in seama cu el. Astept sa vina el sa zica ceva. Iar eu, daca as fi in locul lui as intelege ca respectivul nu ma place laughing) Mda, ma contrazic singura, maine trec la fapte laughing thx :*

| bluesky a răspuns:

Sa ii dai de inteles ca il placi, prin gesturi, nu prin cuvinte. Atinge-l pe mana, uita-te in ochii lui, suna-l vb pe mess dar s anul fii o pacoste. etc. Imi place gandirea lui, legata de faptul c anul ii place sa il intrebe alta persoana. Si bine faci, sa pui o prietena sa il intrebe in locul tau e ff copilaresc.

| irina20 a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i.Cum ai spus si tu, n-ai nimic de pierdut, poate numai de castigat...Bafta!

| TabooR a răspuns:

Mai fato, ce-l mai bine ar fi sa-i spui in fata ca intre prieteni eventuali iubitihappy iti dorez succes:* pe pupa jan