| blacke a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu cum sa-i spun. ieri se comporta mai 'ciudat' cu mine. Vorbea asa mai 'mamos', 'ca o fetita mica alintata' (doar cu mine si cu fratisu). (mai era o persoana pe acolo). Stateam pe telefon si a venit langa mine si a stat cu capul pe umarul meu. iar cand am plecat s-a uitat cu o fata de catelus dupa mine. Oare ma place? Cand am plecat am imbratisat-o si invers (ea pe mine). Mi-e frica sa nu ma refuze pentru ca nu vreau sa stric prietenia dintre noi doi. Apropo, doar ieri s-a comportat asa cu mine. In rest cand erau vreo 5-6 prieteni nu facea asa, dar ieri cand eram eu fratisu si cu inca un baiat mai mic facea asa.

p.s Baiatul ala mi-a spus ca ma place fata, dar nu stiu ce sa zic. Nu am tupeu sa-i zic 'face to face.'

9 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Da, se pare că te place.
Poate nu se comportă la fel şi când sunt mai mulţi prin jur fiindcă nu ştie cum ai reacţiona tu.
Spune-i că o placi.

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Cred ca te place, dar nu se comporta asa cu tine si cand sunt ceilalti in jur pentru ca ii e rusine. Poate ceilalti isi vor forma pareri proaste despre ea si nu vrea asta.AI putea sa te bagi mereu in seama cu ea chiar si virtual.Mereu sa ii dai atentie iar cand crezi ca este momentul cel mai potrivit ai putea sa ii spui ca iti place de ea. Daca va spune ca sentimentul este reciproc ai putea sa o intrebi daca vrea sa aveti o relatie..sau ceva de genul asta.In caz contrar va gasi o scuza (nu foarte plauzibila), iar tu i-ai putea spune : Ok, atunci ramanem niste amici foarte foarte buni.

| TeooQrr12 a răspuns:

Hei hei! Incearca sa mai ai un picut de rabdare daca vrei sa "nu strici prietenia" cum ai zis tu. happy Incearca sa ii mai analizezi un pic comportamentul si apoi sa vezi cum decurg lucrurile. Nu trebuie neaparat sa-i spui "face to face". poti sa o faci de la sine. Va puteti apropia din ce in ce mai mult si apoi poate chiar un sarut si asa dar fara sa-i spui de o relatie si asa. Lucrurile frumoase vin atunci cand te astepti mai putin. ^^
Multa Bafta!:*

| Hakuouki a răspuns (pentru TeooQrr12):

Da, iar suferinta vine de unde nu te astepti. Daca tu ai impresia ca te place si crezi in sentimentele tale atunci actioneaza, nu sta sa iesi cu caietelul afara sa o studiezi ca pe o noua specie. Invit-o pe afara sa fiti doar voi si vezi cum actioneaza si raspunde-i la aceste "copilarii" adica, daca sta cu capul pe umarul tau incearca sa o mangai, sa o iei in brate sau sa te dai pe spate si ea sa alunece in bratele tale, nu cred ca se va supara. Cand ii vei spune ca o placi, spune-i fata in fata, atunci ii poti vedea reactiile, unele fete nu vor sa fie cu baietii tocmai pentru a nu strica prietenia, daca e asa ti-ar spune ca nu te place sau chestii de genul.

| TeooQrr12 a răspuns (pentru Hakuouki):

Salut! Da, sunt perfect de-acord cu ce spui; adica fiecare are dreptul sa-si spuna propria parere. Apreciez faptul ca macar nu ai inceput sa injuri sau sa vorbesti urat la adresa mea. happy

| Hakuouki a răspuns (pentru TeooQrr12):

Nu am de ce, cum ai spus, toti avem o parere proprie si chiar daca tinem sa ne contrazicem, o putem face si intr-o maniera civilizata. happy

| TeooQrr12 a răspuns (pentru Hakuouki):

Da,exact. Mersi pentru intelegere! happy

| Hakuouki a răspuns (pentru TeooQrr12):

O zi frumoasa. happy

| TeooQrr12 a răspuns (pentru Hakuouki):

Mersi la fel! happy