| a întrebat:

Tocmai ieri mi-am facut facebook si i-am cerut prietenia unui baiat din scoala care trece ca si mine clasa a 7a, dar cu care nu am avut pana acum prea multe conversatii. Este foarte popular, toata scoala il cunoaste. Si eu l-am tot vazut pe hol si...m-am cam indragostit de el. Avea prietena in timpul anului trecut scolar, cu care ma tot facea geloasa. In fine, acum mi-a acceptat prietenia pe facebook si am auzit ca s-a despartit de tipa aia. Credeti ca am vreo sansa cu el? Apropo, e foarte nesimtit, dar cu mine niciodata nu a vorbit urat, si chiar daca n-am prea vorbit cu el, cand am vorbit, s-a comportat destul de bine, si prietena mea mi-a spus ca ma cam place dupa cum ma priveste pe hol si imi vorbeste...deci, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Este o vorba in popor: "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul".
Poate nu-i ca si ceilalti mr. popular de peste tot, dar totusi fi precauta.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cre ca ai sansa de a fi cu el

| explică:

Nu se vad raspunsurile voastre...de ce?

| Elena1102 a răspuns:

Incearca poate reusesti

| LooveEyOOoou a răspuns:

Intreaba-l. De ce nu il intrebi pe el? Nu trebuie sa iti fie rusine. Si chiar daca nu ar acceptat asta este. Trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca nu este obligatoriu ca toata lumea sa ne placa. Dar tu ai zis ca et te-ar cam placeahee hee
:* Succes

| lZeeed a răspuns:

De ce nu ii spui ce simti? ...Sa vezi cum reactioneaza. Atunci iti dai seama daca si el iti impartaseste aceleasi sentimente.

| explică (pentru lZeeed):

Asa o sa fac...dar ma tem sa nu imi vorbeasca mai urat sau sa ma evite pe la scoala. Si eu de fel sunt mai rusinoasa big grin sad big grin