| AnaMaria32 a întrebat:

Îmi place de un baiat.eu sunt clasa a 10a el e a12a. problema e ca nu am curajul sa îl întreb direct dacă sentimentul e reciproc.cred ca și el simte ceva(îmi trimite poze cu el fara sa ii cer; îmi trimite diferite emoticoane(pupici inimioare, etc); îmi zâmbește; ma saluta de fiecare data cand ma vede; îmi spune câteodată și draguta). intr-o seara am primit un mesaj de la el în care îmi spunea ceva de genul :"adică dacă nu vreau tu nu o sa ma mai bagi în seama".as vrea sa știu ce înțelegeți voi prin mesajul acela și cum as putea sa vad dacă sentimentul e reciproc?

Răspuns Câştigător
| AndreeaColin a răspuns:

Eu sunt de parere ca sentimentul dintre voi e reciproc, si incearca sa te dai pe langa el! spune i in fata tot ce simti fata de el! cu rusinea nu faci nimic! nu prea cred ca o sa tina daca sunteti din aceeasi scoala, chestiile de genu nu vor tin niciodata, itti zix foarte sincer, si nu as vrea sa sufer daca dupa il ei vedea cu alta...pentruca sunteti la scoala si asa e normal sau nu! FUNDA TE ROG FRUMOS

4 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Vezi-ţi de școală și lasă naiba "iubiriile" peste un an pleacă și te lasă singură cu puradeii

| Annna002 a răspuns:

Buna! Eu cred ca si el te place, iar prin mesajul ala... sun ceva de genul "daca nu te bag eu in seama tu nu o faci", incearca sa te apropii de el, intra in vorba cu el, buna ce faci? Etc :*