| Cata223 a întrebat:

Imi place o fata din generala si am intrat la acelasi liceu.Mai ieseam prin cartier cu prietenii si ma mai tinea de mana ma mai pupa.Intr-o zi i-am zis pe mess ca o iubesc daca vrea sa fim impreuna. A zis ca ma vede ca pe un prieten.Eu vreau mai mult. Ce sa fac? multumesc

Răspuns Câştigător
| Ambrus a răspuns:

Lasa messu'. Momentan, ramaneti prieteni. Nu mai spune pe mess ca o iubesti, poate o placi. Dar nu ca o iubesti. Si nu ii spune pe mess. Nu are efect. Intr-o zi, o chemi afara, sa fiti doar voi doi. Ii duci o floare (preferabil trandafir, fetelor le plac trandafirii), ii bagi o duma(un compliment, doua, trei) o plimbare romantica si o intrebi daca vrea sa fie prietena ta. Spune-i ce simti. Nu ezita. Sper ca ti-am fost de folos. Fundita?

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Sa ai rabdare cu ea, curteaz-o in continuare elegant!