| HappyDaay a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu daca el simte ceva pentru mine...deci..am fost impreuna vara asta..de cateva ori..ne certam, dupa ne impacam.dar totul s-a terminat in august.sadacum nici nu mai vorbim, suntem ca 2 staini, ca si cum nu ne cunoastem.iar el, mi-a dat si ignore pe mess..acum este cu o alta fata, dar totusi...cand trec pe strada, sau ma vede..se uita frumos la mine, si-mi zambeste.nu stiu ce sa cred. O prietena a vorbit cu el si el a zis ca nu ma placea atunci cand era cu mine,daar cand eram impreuna, l-am intrebat daca ma place, si el mi-a zis "tu crezi ca mai stateam cu tine daca nu?".sa zicem ca ma placea.dar dc dupa dintr-o data s-a racit relatia..si acum nu mai vorbim deloc? el mi-a zis ca oricum nu ne potriveam.dc oare? pentru ca eu nu ieseam destul...asa mi-a zis"oricum nu ne potrivim,tu nu iesi." si inainte,mi-a mai dat o data ignore, dar m-am luat de el si m-a bagat la loc, si acum vad ca a facut la fel..in fine,prima oara cand mi-a dat ignore a zis ca a facut asta pentru ca am zis eu ca e mai bine pentru mine sa-l uit,intr-adevar,eu am ajuns sa il iubesc, si normal ca imi era greu, dar eu ma multumeam daca am fi ramas macar prieteni.dar asta e.iar acum sa zic de astazi..cand mergeam de la scoala,statea de vb cu un prieten de-al lui, si mi-a facut "pâs pâs" semn sa intorc privirea spre el(eu eram cu telefonul in mana si ma jucam, doar ca nu ma uit la el) si m-am intors si m-am uitat si eu la el.am trecut de el, am mers cativa metri, si fata cu care mergeam imi zice"ce fel s-a uitat la tine" si eu "cum s-a uitat?" si ea imi zice ",,, frumos"...si asta nu era prima data,de fiecare data cand ma vede imi zambeste,sau daca nu,imi face semn sa ma uit si eu la el. Si inca ceva, acum o luna cred, mergeam la o colega, si ce sa vad..era el pe strada cu niste baieti, si trec eu, si el ma cheama pana la el.eu m-am dus, am intrebat ce vrea..si el."stai putin aici" au trecut cateva minute si a venit spre mine sa ma imbratiseze,m-a muscat de gat,si ma intreba "ma pupi?" eu normal ca ma opuneam,desi imi doream asta,doar nu ii saream in brate,a trecut deja o luna de cand ne-am despartit. Si el tot ma tinea, eu vroiam sa plec, el nu ma lasa..pana ne-am sarutat...eu nu mai stiu ce sa cred, poate daca ieseam, am fi fost impreuna..asta imi da de inteles.dar acum nu stiu ce sa mai cred. ...si faza cu ignore de pe mess..ma gandesc ca poate mi-a dat ignore sa ma uite, sa nu ma mai vada pe mess.si sa ma uite mai usor..si daca e adevarat..este la fel ca mine.(desi nu mai sunt cu el de 2-3 luni..inca nu l'am uitat..ba chiar il iubesc mai mult.) nu poate sa ma uite...sad va rooog, baieti, poate intelegi comportamentul lui. Funda mare pentru raspunsul cel care ma ajuta cel mai mult...happy

3 răspunsuri:
| yubitikata a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il uiti si sa te gandesty sa iti gassti un baiat care sa te aprecieze cu adevarat... nu unul care azi iti zice tie ca te iubeste si maine prietenei tale ii spune ca nu te iubeste/place. la inceput o sa iti fie greu sa treci peste asta si sa iti cauti un baiat care sa te aprecieze...

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca momentan nu esti pe lista baiatului. Poate in viitor. Tu poti sa-l iubesti cat doresti, poate numai asa iti vei da seama ca te minti singura.

| MariaIurascu00 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste mult. si faza cu imbratisatul ...mai emotionat > chiar te place. incearca cu el sa lamuriti lucrurile