| xAncaMissxxx a întrebat:

Imi puteti da un sfat va rog! dau funda si vot. Acum 2 saptamani m-am intalnit cu un baiat de 24 ani la o terasa. Nu stiu cum ma convins sa fiu cu el..., iar dupa 2 zile de relatie mi-a cerut sa ma culc cu el.Pana la urma ma convins si am facut-o ( a fost prima data pentru mine, eu am 14 ani). Abia dupa am aflat ca este un nou la profesor de sport la liceul meu... nu l-am crezut prima data dar dupa aceea am aflat ca este adevarat. Dar cel mai rau este ca am ramans insarcinata cu el, iar cand i-am spus a zis ca vrea sa postrez copilul si ca ma va ajuta sa-l cresc. Mama cand a aflat a innebunit si a zis ca daca pastrez copilul ma va da afara din casa. Eu nu stiu acum ce sa fac,,,,,,,,,,,,,, Va rog spuneti-mi sau dati-mi un sfat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SpecialGirl a răspuns:

Ai facut o greseala, nu trebuia sa te lasi pacalita de acest tip.Mai ales ca e mai mare cu 10 ani ca tine.De data asta asculta-ti mama pentru ca esti tanara si ai un viitor inainte.Bafta :*.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trag nadejde ca e o gluma,pentru ca altfel, e cazul sa numaram delicte penale, incepand cu pedofilia...

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca ai fost proasta asta e acum rabda.Nu stiu ce sa te sfatuiesc am ramas cu ochii cat cepele cand am citit cata prostie zace in voi.

| LinNaA a răspuns:

OMG...esti inca un copil,fa avort mai bine,ascultati parintii,tu trebuie sa iti faci cariera,sa traiesti viata de adolescent normal,nu sa stai acasa sa schimbi scutecele,sa speli hainele si sa faci curat,nu-ti strica viata, da el e un fraier, chiar asa de prost sa fie? cind a facut-o cu tine sa gindit ce facea? sau sa scapat si el prima oarabig grinbig grinSuccese.Cel mai bine eu cred ca e sa faci avort.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Vai de minestraight face.eu am 18 ani si sunt inca virgina.dar fie.asta nu conteaza acum.conteaza ca te a fraierit imediat.trebuie sa stai mai mult cu el ca sa faci pasu asta.si el fiind fraier.te a lasat gravida.omg.asta e si de ras si de plans.chiar asa prost sa fie:S? scuza ma ca iti zic.dar ce ai facut tu.e prea de tot.ai 14 ani, esti un copil, si ai mai ramas si gravida.copil cu copil.rolling on the floor.fa` avort, habar nu am ce sa zic.dar copilu` asta nu poti sa il pastrezi.esti constineta de ce ai zis? parintii tai sunt intregi la cap? nu te au certat? omg.m ai lasat masca fata!

| Rustin a răspuns:

Ce pana mea vedeti la tipi care au peste 18 ani si care umbla numa' dupa futaiuri?
ii credeti mai maturi.o p... de cal
mai bine va cautati unu de varsta voastra si mai intreg la cap
bafta oricum si sa te ajute Dumnezeu sa treci peste situatie

| BESTNICK a răspuns:

Spune-i profesorului sa vina acasa la mama ta si sa discutati sa va puneti de acord cum veti continua cu viata, acum faptul e deja consumat, stai linistita si vezi ce se va intampla la urma urmei decizia e numai a ta si sunt sigur ca o mama cai de mult a gresit copilul nu il va da afara din casa. noroc copilo

| florynna93 a răspuns:

Sper ca ce ai scris aici sa fie o gluma de prost gust.totusi daca te afli in situatia asta.stii ca exista legi impotriva lui? il poti da in judecata pe motiv de corupere de minori, si desigur trebuie sa faci avort pana nu e prea tarziu! data viitoare stai cu un baiat de varsta apropiata tie.sau daca chiar umbla hormonii in tine si ai nevoie de ceva mare foloseste si u un prezervativwinking

| MarioFrate a răspuns:

Pai da...aici este cam cu 2 taisuri... daca pastrezi copilul te va da mama ta afara din casa si tot daca il pastrezi nu esti sigura daca el te v-a ajuta sa il cresti iar eu spun ca nu trebuie sa il pastrezi pentru ca te nenorocesti pe viata si iti strici copilaria mai bine du-te si avorteaza.parerea mea pentru ca el desi spune ca te v-a ajuta sa il cresti nu se stie daca te v-a ajuta si te poate lasa cu ochii in soare dupa 3 luni pentru ca, copilul dupa 3 luni nu mai poate fii avortat este deja un risc pe care nu si-l asuma niciun medic asa ca trebuie sa te gandesti bine inainte de a face oricare dintre acesti 2 pasi, este alegerea ta! Sper sa iei alegerea corecta!

| Maryse a răspuns:

Fa avort

| Jojo_2758 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui d-lui profesor situatia in care te afli si ca daca vrea sa pastrezi copilul ar trebui sa te intretina el...Totusi cel mai bine pentru tine ar fi sa faci avortsadPacat de copilul care a trebuit sa il aduci la viata)

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Cine crezi ca e prost sa creada this bulsit? laughing

| resp3ctt a răspuns:

Ehehee cum sa faci asemenea lucruri fetito, inseamna ca nu esti fata...
Tu stii ce inseamna sa faci acte sexuale cu minori?
Normal ca nu vei patra copilul! Dupa ce ca viata ta e aproape ruinata mai ai de gans si sopilullaughing
Nu te lua dupa el, gandeste-te
1) daca de va parasi viata ta va fi complet dezastruoasa
2)daca ramai cu copil la 15 ani e mai dezastruoasalaughing)))))))))

| xAncaMissxxx explică:

Chiar daca este greu de crezut nu este o gluma, oricum multumesc foarte mult pentru sfaturi.