| anonim_4396 a întrebat:

Buna!In data de 16 am avut relatii sexuale cu preietnul meu fara sa ne protejam...am luat pastila de a 2a zi dupa 5-6 ore insa in19 si respectiv azi in 20 m-am simtit rau am avut greturi si m-a durut putin burta. nu stiu daca e din cauza ciclului ( ciclul mi-a venit la o ora dupa actul sexual - trebuia sa vina dupa 2-3 zile ) sau se poate sa nu-si faca efectul pastila de a doua zi. Mentionez ca nu mi-a fost niciodata rau in timpul menstruatiei.
Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| TweetyRebeLa a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji. Cu siguranta nu ai ramas insarcinata. Dar incercati sa va protejati in vreun fel. Daca nu cu prezervative, incearca cu anticonceptionale. Du-te la un medic si ti le va recomanda pe cele potrivite tie. Nu are rost sa te panichezi de fiecare data dupa.

3 răspunsuri:
| ateu123 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclu e clar ovulu nu a fost fecundat fii calma tu crezi ca asa usor faci copii, daca ai avut ciclu ovulul a fost inderpartat data viitoare uita-te la documentare informeaza-te, durerile de burta sunt cauzate de ciclu

| MissPitica a răspuns:

E din cauza la ciclu fata stai linistita nu te speria stiu cum este nu te panica ok e bine da ai grija data viitoare

| mihaelaioana a răspuns:

Sper sa fie din cauza mentruatiei. oricum pentru orice eventualitate o sa fac si 1 test 2hee hee m-am ingrijorat pentru ca ciclul mi-a veit doar dupa o ora si ma gandeam ca nu are legatura cu starea mea de greata pentru ce prima data cand ma simt asa.