| Anaunu a întrebat:

Buna, in urma cu o sapt jumate am avut primul contact sexual protejat. In timpul acesta prietenul meu a ejaculat in prezevativ și a mai continuat foarte putin. La retragere acesta a alunecat putin pe penis dar inelul prezervativului era strâmt, la baza prezervativului nu era umezeala sau vreun semn sa fi curs, sperma era la locul ei. Este a 5 a zi in care îmi întârzie, am înțepături, mici dureri, constipație. Credeți ca e vorba de o posibila sarcina?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Din spusele tale actul sexual a fost protejat si prezervativul nu s-a spart in asa fel incat lichidul seminal sa fii ajuns in vagin. In aceste conditii nu aveai cum sa fii ramas gravida. Uneori menstruatia mai intarzie si din alte motive de exemplu stresul sau dereglarea hormonala. Poti-si chiar e indicat- sa mergi la medicul ginecolog daca intarzie foarte mult. Multa sanatate

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu a existat nici un moment in care baiatul si-ar fi introdus penisul fara prezervativ, atunci nu ai nici un motiv de sarcina.
Apoi, ar trebui sa stii ca, sarcina se poate produce numai daca esti in perioada fertila.
Mai asteapta 2-3 zile si fa un test de sarcina!

| Anaunu explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu și a introdus penisul doar cu prezevativ iar acesta nu a fost spart sau rupt, l am verificat împreuna

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaunu):

Atunci nu sunts anse de sarcina, deloc.