| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Iubesc un baiat care e mai mare decat mine cu 2 ani.
E genul ala caruia ii pasa de toate adica e interesat de toate vorbeste cu toate fetele "frumos" si cand vrea poate fi acel "macho".
Mai demult cand ii trimiteam cate un mesaj mereu imi raspundea si vorbea frumos cu mine.Imi spunea ca ma iubeste dar eu il credeam afemeiat si ca zicea doar sa scape de mine.Cand il intrebam de cine ii place zicea "de tine" si eu nu stiam daca sa-l cred sau nu.In timp toate aceste vorbe s-au dus...ori a realizat el ca e prost ori.....eu nu l-am uitat dar acum daca ii trimit un mesaj nu mai raspunde si daca raspunde zice ca nu poate vorbi dar mai demult faceam eu asa.Imi placea de e si atunci dar imi era prea greu sa ii arat ca il plac pentru ca pe atunci eram la aceeasi scoala.Sincer va spun ca nu am vorbit doar de 2 ori fata in fata si atat.
Puteti sa-mi spuneti de ce acum nu mai vorbeste cu mine?
Nu jigniti si nu lasati raspunsuri inutile... poate toti ati trecut odata prin ce trec eu acum.
Dau fundita

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
el te-a bagat in seama, tu l-ai ignorat, el ti-a zis ca te iubeste, tul-ai tratat cu indiferenta, acum ai primit ceea ce meriti..inceraca sa il "agati" pe facebook, fa-l sa inteleaga indiferenta ta in trecut si ca ti-ai dat seama de sentimentele tale prea tarziu, dar nu strica sa va dati o sansa.app cati ani ai?
O zi frumoasa sa aihappy

| Azµre a răspuns:

Scoate-l afară și stai de vorbă cu el, numai așa poți ști ce are!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate ca amabilitatea lui fata de cei din jur te-a facut sa crezi ca flirteaza cu toate fetele. Poate asa era felul lui, educatia primita.Si ar fi bine ca toti sa putem fi amabili... Poate ca ai inteles gresit si acum ai pierdut,, trenul,,.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguta.

Cumva, tu ti-ai raspuns singura, ca vad ca nu esti proasta :
,, E genul ala caruia ii pasa de toate adica e interesat de toate vorbeste cu toate fetele "frumos" si cand vrea poate fi acel "macho",,

Ai fost una de pe lista lui de gigalau.
Sunt 2 variante :
1. Si-a gasit o fata pe care chiar o place, si acum umbla el turbat dupa ea.
2. Nu ai fost pe masura asteptarilor lui : nu i-ai devenit,, fana,,

In ambele cazuri, ar fi bine sa te retragi din aceasta poveste.

Nu il iubesti, ca nu ai ce iubi la un om pe care l-ai vazut de 2 ori, si care manipuleaza pe altii.
Poate ca il placi si ti-ai facut tu, cu ajutorul lui vise in cap si sperante.

Oricum, ai fost desteapta ca nu ai pus botu la textele lui.

Te-am tzucat. Si sa fii atenta, ca-s multi pacalici in lumea asta.

| LoCcO a răspuns (pentru Stelutza1990):

L-am vazut de sute de ori am vorbit fata in fata doar de 2 ori.

| Stelutza1990 a răspuns (pentru LoCcO):

Ceau

Pai si ce daca l-ai vazut? asta inseamna ca-l cunosti, stii ce caracter are si ce ii poate capu sub aparenta de,, macho,,?
Si el cum,, te iubeste,,? tot din 2 intalniri si filaje?
Iubita, daca macar te placea, insista el sa va intalniti mai des, pentru ca din ce ai scris, timid nu este.
asa ca, tot variantele 1 si 2 imi par valabile.

Oricum, deja ai observat ca ceva in neregula cu el este.
Si parca incepe sa-mi fie ciuda pe tine laughing : ca tu gaina nu esti, dar parca ti-ar placea sa fii.

| 7639781254 a răspuns:

Cred ca incearca doar sa se razbune pe tine pentru ca te-ai purtat la fel in trecut. Dupa parerea mea, ar fi trebuit sa fii cu el atunci cand ai avut ocazia

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Poate ca si-a gasit o prietena big grin fetele sunt destul de geloase

| Hadshotnik a răspuns:

Hmm,Stii atit timp cit el sa straduit sa treaca peste toate emotiile sale si sa-ti spuna ca te iubeste, tu nu-i arata-i decit indiferenta ta, ceea ce la dus pe baiat sa creada ca tii tot una de sentimentele lui si a trecut el peste asta mai greu sau mai usor doar el stie.Credca deja nul mai intorci pentru ca el sa impacat cu ceea ca tie tii tot una de el, incearca totusi sa-i spui cit de tare il iubesti tu si vrei sa fiu alaturi de tine poate te va asculta, Succes)))