| anonim_4396 a întrebat:

Buna! L-am intrebat pe prietenul meu, direct, daca vrea sa facem sex si a spus ca i se pare cam rapid, ca nu suntem impreuna de atat de mult timp.
Apoi mi-a marturisit ca este virgin. Wtf nu ma gandeam ca e virgin la 21 de ani. Mai exista baieti virgini la 21 de ani? De ce alege un baiat sa ramana virgin?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei propunerea pentru sex o face baiatul.
Lui, virgin sau nevirgin, i s-a parut cam curioasa propunerea ta. Posibil sa te judece gresit.

| RAY a răspuns:

Nu vad ce e asa wow la 21 de ani, bravo lui

| GambleR40792 a răspuns (pentru RAY):

Ai vazut, si tu inca mai speri la cai verzi pe pereti de la site-ul asta, povesti cum ca te accepta una nef...tut si la 30-32 de ani cat ai laughing) realitatea pura, macar fata e sincera

| RAY a răspuns (pentru GambleR40792):

De unde știi ca sunt virgin? Ai stat cu lumânarea după mine? Omul are 21 de ani

| GambleR40792 a răspuns (pentru RAY):

P l m te stie tot site-ul cap coada laughing) esti regele site-ului bro

| Violleta2022 a răspuns:

L-ai suprins si dezamagit, ca asta intreaba baietii ori tu l-ai luat prin supridnere.
Bineinteles ca mai sunt gramezi de virgini in ziua de azi, nu doar fete ci si baieti, ca doar nu faci sex ca sa scapi de virginitate, ca aia nu doare si nici nu se consuma.

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta precedenta era taman pe dos, unde prietenul ta era obsedat de sex... ori aici spui ca el ocoleste sa discute despre sex, sau sa aveti sex ca-i prea devreme.

Te plictisesti asa-i?
Daca ai ajuns sa inventezi topice cu diverse scenarii total opuse...

https://www.tpu.ro/......ile-basic/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Nu alege, ci nu are încotro.

| Wr3nch a răspuns:

Aparte cei din familii religioase, sau care au ei convingeri proprii, nu alege niciunul de buna voie.

| VoidEternal a răspuns:

De obicei nu alege el sa rămână virgin. Adică gradul de pretenții al fetelor e foarte ridicat. Plus că omul poate s-a concentrat pe studii, ziceai că e student de nota 10.

Dar are sens, e reticent din cauza că e virgin. Și din moment ce i-ai zis că și tu ești virgină... Plus alte minciunele... ar trebui sa fie ok, nu? happy

Că doar tot tu ziceai într-o întrebare anterioară că te deranjează că băieții aduc imediat discuția la sex și că ai vrea un băiat profund și inteligent. Poftim, l-ai găsit.

Acum vei afla dacă chiar îți doreai asta, sau de fapt voiai asta, PLUS ca el să fie armăsar în pat. E o vorbă cam murdară, despre sufletul in rai și dânsa dintr-însa, poate ai mai auzit-o. Englezii o zic mai finuț, "You can't have your cake and eat it too".

Pentru că așa e mersul acum, așteaptă totul de la lume și oferă cât mai puțin în schimb.

Ain't karma a b¹tch?

¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| Crackman a răspuns:

Eu am fost la 22

| helpforyou a răspuns:

Da, mai sunt baieti virgini, asa cum mai sunt si fete virgine.

Poate a fost o alegere involuntara, data de conjunctura. Posibil nu a avut o prietena ca sa faca si acest pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te blochez pentru întrebarea asta de acum 1 lună.

Cam MARE diferența între MINCIUNILE pe care le scrii pe site-ul ăsta.

https://www.tpu.ro/......n-timp-ce/

Te pun a 440 pe lista cu blocați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa-l lasi pe baiat sa isi gaseasca o fata mai serioasa. Nu-i de tine. Nu te supăra, dar sincer daca iti bati joc de el, mai bine nu. Ai o urma de dragoste fata de el? Daca da, te rog eu, lasa-l in pace. Pentru binele lui.

| Robert2526 a răspuns:

Ma dar nu ai si tu putin bun simt? Ai dat de un baiat ok care te respecta si te iubeste si tu razi de el pe TPU.
Mai bine lasa-l sa isi gaseasca o fata care il merita. E in mod evident ca este un baiat prea bun pentru tine. Alte fete ar aprecia un asa baiat

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca e virgin lasa-l balta si cauta pe cineva care sa te aprecieze asta in cazul in care vrei sa il iei de crescut si sa il inveti.

| Bogdanel27 a răspuns:

Bărbatul (băiatul) nu trebuie să îl întrebi trebuie să-l duci in punctul acela în care sare el pe tine. Chiar dacă e virgin nu are nici o legătură vârstă cu dorința ta

| DeaconuCorina a răspuns:

Da, nu este singurul băiat virgin la 21 ani.

| cann0nfodder a răspuns:

De ce nu ar alege? Poate își dorește să întrețină relații sexuale cu o singură femeie în viața lui, nu văd vreo problemă în asta. Poate vrea să își păstreze virginitate până se căsătorește fie din convingeri personale, fie din motive religioase. Nu înțeleg reacția ta de "wtf". Personal, mi se pare chiar admirabil că este virgin în această era a "hookup-urilor".

| cineva4523 a răspuns:

Un baiat poate sa aleaga sa fie virgin la 21 de ani pentru ca vrea sa faca pasul asta doar cu cineva cu care are o relatie mai serioasa, mai ales daca e un baiat de calitate si "mereu inconjurat de fete", asa cum il descrii tu in alte postari. Probabil de asta nu vrea sa se grabeasca sa faca pasul asta nici cu tine, ca nu e inca sigur ca tu vrei ceva serios. Nu toti baietii vor doar sex, asa cum destule dintre voi, fetele, credeti.

Pe baza celorlalte intrebari si raspunsuri ale tale, se pare ca tu te plictisesti repede de baieti, ca iti plac "baietii mai rai, mai smecherasi si mai tampiti" pe care e mai usor sa ii atragi si cu care "stii sa iti folosesti atuurile fizice", ca te gandesti si esti interesata mai mult de sex, dar iti doresti sa gasesti un baiat mai "profund" cu care sa ai o relatie mai serioasa.

Nu esti nici pe departe prima si nici ultima fata in stiuatia asta. E de inteles oarecum ca e mai usor sa atragi un baiat mai neserios care e interesat doar de aspectul fizic si vrea doar sex, pentru ca e mai confortabil asa. Voi, fetele, cam aveti un avantaj fata de baieti la varsta asta, pentru ca daca arati cat de cat bine e usor sa atragi multi baieti. Problema e ca, exact din motivul asta, acei baieti nu sunt cei mai seriosi si e mai greu sa gasesti un baiat de calitate. Asta e viata, pentru fiecare avantaj exista si un dezavantaj.

Si atractia pentru bad boys e foarte comuna si nu e de mirare ca vreti pe cineva sigur pe el si mai rebel pentru ca nimeni nu vrea un pushover, dar si asta poate merge prea departe si devine toxic. Pana la urma e clasica poveste de dragoste pentru femei, "Frumoasa si Bestia", "Fifty Shades of Grey" (care e una dintre cele mai vandute carti din istorie), marea majoritate a cartilor de dragoste au genul asta de protagonist si poveste: barbat puternic, atractiv si "bad boy" cu restul lumii, dar indragostit si sensibil cu ea. E, poate, cea mai comuna fantezie erotica a femeilor. "Toate" vreti barbati confident care sa aiba si o latura mai rebela si care sa fie capabil sa fie mai dur cand e necesar, dar care sa fie si bun la suflet si iubitor. E un echilibru mai greu de gasit si genul asta de barbati au si standarde mai ridicate.

Legat de baiatul asta, aparent ai mai iesit cu el acum ceva timp si tu te-ai despartit de el pentru ca te "tot batea la cap cu facultatea", dupa care ai regretat. Mai recent, spuneai ca esti nesigura pe tine cu el si ca simti ca e prea bun pentru tine. Daca ti-a facut cadou de Craciun si iesi din nou cu el, banuiesc ca e atras de tine. Acum, nu stiu daca toate lucrurile se potrivesc in povestea asta but so be it.

Ai zis ca l-ai mintit ca esti virgina si cu alte lucruri ca sa il impresionezi, ca voiai o aventura dar acum vrei mai mult. Eu nu spun toate astea ca sa te judec, daca vrei sa te distrezi e viata ta, dar nu sunt deloc convins ca a avea relatii superficiale e mai bine decat sa investesti intr-o relatie mai serioasa cu cineva de care iti pasa, la care tii si de care esti atras/a din toate punctele de vedere, nu doar sexual. Si poate pe undeva stii si tu asta, de asta vrei ceva mai serios in ciuda faptului ca te atrag si baietii mai neseriosi, de care te plictisesti repede. Eu zic sa fii sincera cu el, nu il minti, desi e cam tarziu pentru asta si nu stiu cum sa repari acum si sa nu il superi (din nou), dar nici sa nu ii spui ca l-ai mintit nu mi se pare corect fata de el si nici foarte bine pe termen lung, daca intr-adevar vrei o relatie serioasa bazata pe incredere, dar asta e decizia ta. Intr-o alta postare intrebai de ce atragi doar baieti neseriosi si cum sa schimbi asta, cred ca trebuie sa te gandesti bine la ce vrei si de ce, sa faci eforturi in directia aia, sa schimbi anumite lucruri la tine si sa devii fata de care genul de baiat serios la care visezi sa fie atras.