| Dσℓℓу a întrebat:

La sc mi s-a furat telul.Il am de la orange pe abonament dar in el aveam cartela pe abonament de la vodafone.Eu cand nu l-am gasit la scoala in ghiozdan aveam impresia ca e acasa, eram sigura.Acasa nu e l-am cautat peste tot.Deci sigur mi l-a luat cineva. Eu de la scoala am plecat m-am invoit ultimele 2 ore. Mi-am sunat dp alt tel colegii si i-am rugat sa intrebe/Au intrebAt pe toti copiii si nimeni nu a zis nimic.Acu` va dati seama ca chiar daca l`au luat nu il mai dau inapoi. Ce pot face? Daca ma duc la vodafone pot aia sa il localizeze? Sau daca merg la politie si aduc caini speciali(avem in oras, chiar i-am intalnit ) cam cat se plateste? pls ajutor.era un LGKP501 roz. am dat mult pe elsad

3 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Hmmm orice telefon poate fi localizat oriunde in lume, dupa codul imei. Faza e ca la noi in tara pe firmele gen Vodafone Orange etc nu-i intereseaza acest lucru.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat sa il pierd sa sa il fure cineva dar colegului mei i s-a furat telefonul si s-a dus la politie.
aia l-au gasit si i-au inapoiat telefonul deci du-te la politie.

| hackey a răspuns:

Blocheaza abonamentul happy Sa nu te trezesti cu o factura pe masura. La politie poti merge dar degeaba zic eu happy Nu ti-l localizeaza nici dracu'... iar faza cu cainii ii deja SF