| CristinaLazar858 a întrebat:

Buna la toata lumea. Sunt noua pe aici si am o problema care ma framanta de ceva timp. Am 19 ani si am un iubit de 2 si 2 luni si suntem logoditi pe ascuns de 1 an si 4 luni. Eu peste cateva luni plec la facultate in Iasi, el ramane acasa. Ne intelegem de minune dar imi este teama ca atunci cand voi pleca sa nu ne despartim. El mereu imi spune ca nu ar renunta la mine niciodata. Avem planuri mari de viitor. Il iubesc enorm. Da-ti un sfat ceva.

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Stii, eu's plecata in Germania si relatia noastra merge si mai bine :X Daca exista iubire, intelegere si comunicare totul merge bine :X Nu renuntati la iubirea voastrawinking Poate o sa fie mai greu, dar bucuria revederii nu poate fi inlocuita de nimic straight face:X Iubiti-va in continuare :*

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Daca si el te iubeste asa mult, asa RAU... indiferenta o sal omoara si va muri dupa tine si mai rautongue depinde de firea lui

| ruPfashu a răspuns:

Daca e chiar asa cum zice el ca te iubeste si ca nu ar renunta la tine, atunci nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Oricum, i-ai propus vreodata sa vina cu tine, sau a-ti deschis subiectul? Ce a zis?

| lolly_3072 a răspuns:

Impacheteaza'l si pune'l in valiza
asa o sa iti fie mai usor sa te adaptezi intr'un oras nou.si poate parintii tai ar aprecia daca le'ai spune ca te'ai logoditsmug
in fond sunt parintii tai si ar trebui sa accepte pe cine ai ales, indiferent de parerea lortongue
pupici, loly;love struck

| uranus1995bz a răspuns:

Draga Cristina, eu zic sa pui pe cineva sa il urmareasca cat esti tu plecata, daca vrei mai multe inf add uranus1995bzwinking

| ania a răspuns:

Mai bine casatoritiva si poate gasiti o posibilitate sa mearga si el cu tine la Iasi.

| aDa_6148 a răspuns:

Buna si tie. Eu cred ca nu o sa va despartiti asa usor, mai ales daca a-ti facut pasul acesta. Propune-i sa va mutati impreuna, sau sa vina cu tine la Iasi, daca lucreaza acasa sau are scoala sa faca un mic sacrificiu. In cazul in care apar discutii/certuri eu zic sa lasati fiecare de la el si sa trageti de relatie cat mai mult posibil, o sa se merite :X.

| CristinaLazar858 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. Deschid in fiecare zi subiectul asta sa vina cu mine la Iasi si incerc sa-l conving sa mearga cu mine. Si Ania de casatorie inca nu poate fi vorba. Nu acum. Mai astept ceva timp poate peste 1 an sau 2. Totusi un pic de teama este si va fi. O sa imi fie greu in primele luni dar sper sa fie bine.