| vadimmoldova a întrebat:

Buna la toti. Am 18 ani, prietena mea are 15, suntem impreuna de 8 luni, ne iubim si vrem sa fim impreuna mereu si stiu ca n`o sa ne despartim.Ambii suntem virgini, deseori de la saruturi,priviri, ne excitam tare, si facem petting, ne jucam, si avem dorinta mare de a incepe viata sexuala. Insa problema`i in virsta ei, stiu ca`i mica((, sunt gata sa astept, dar imi vine din ce in ce mai greu, dorinta`i foarte mare, si la ea tot asa. Cum sa ma abtin? sau poate totusi sa incepem viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Immortal69 a răspuns:

Daca esti sigur ca vei ramane cu ea poti sa astepti, daca nu poti sa te bucuri de viata.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Tine minte promisiunea asta de rahat a ta si jura-mi ca ma anunti cand va despartiti daca esti de aceeasi parere ca acum. daca vrei iti dau si un nr de telefon sa ma suni cand ti se strica paradisul.

pana una, alta viata sexuala o incepi cand esti tu pregatit, cat si "iubirea vietii tale". nu ar fi ok sa o fortezi in niciun fel sau sa o influentezi, las-o pana simte ea singura si isi da acceptul. varsta este irelevanta, dar tu sa ramai cu oua albastre dupa petting este foarte enervant (stii la ce ma refer).

| vadimmoldova explică (pentru JohnnyBi):

Te inteleg foarte bine, imi vine tare greu sa rezist. si i-am zis, si ma intelege dar si fara petting tot nu vreau, macar asa sa`mi descarc dorinta de act sexual.

| Alcyon a răspuns:

Prietena ta e cam micuta. Ar fi bine sa mai astepte. Ti-o spun din punctul meu de vedere, ca femeie. Barbatii probabil ca-ti vor spune altceva, fiindca ei nu se confrunta cu atatea probleme si iau lucrurile mai usor. Viata sexuala pentru o femeie inseamna insa si urmatoarele: risc de a face anumite afectiuni ginecologice (femeile ce-si incep viata sexuala devreme sunt mai expuse la infectii vaginale si alte boli), risc de sarcina (chiar si cu protectie, niciodata nu esti 100% sigura, fiindca metodele contraceptive mai dau gres), pentru o femeie e mai greu sa ajunga la orgasm in timpul actului sexual (daca atunci cand te masturbezi ajungi la orgasm in doua minute, un act sexual e diferit). E nevoie de experienta ca sa-i placa si ei. De ce sa va grabiti cu asta? Sa stati pe urma in stres, luna de luna, cand ii intarzie ciclul o zi?

| vadimmoldova explică (pentru Alcyon):

O sa fie sex protejat, o sa avem grija de asta. Dorinta`i mare, hormonii, si o treapta noua in relatii.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Ar trebui sa fie tampita sa faca sex la 15 ani, iar tu daca ti la ea nu o sa faci asta, pana nu va avea varsta acceptabila pentru a-si incepe viata sexuala.Crede-ma ea crede doar ca stie ce vrea!

| rapidistzu a răspuns:

Sunt fete care la 12, 13 ani se rup in p***...decat sa te apuci sa violezi o baba mai bine o faci cu ea, daca si ea vrea...