| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna luna viiatoare o sa ma operez de chist ovarian si cum o sa fiu anesteziata total cand ma trezesc cum o sa ma simt, adica ce stare o sa am si cat dureaza?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Păi după anestezie i ti va fi rau, vei vomita, cit va dura pina vei iesii din starea aceea nu stiu, asta depinde de organsimul tau, o seara bună.

| Violleta2022 a răspuns:

Nimeni nu poate sti cum te vei simti tu dupa operatie, fiecare ne comportam diferit! In principiu nu ar trebui sa doara operatia si refacerea se va intampla in 6-8 saptamani de la operatie daca este facuta laparoscopic, daca este facuta clasic dureaza 3-6 luni.