| UnGandCald a întrebat:

M-am despartit de fostul iubit acum 3 luni si cu toate astea nu pot sa ma obisnuiesc fara el si nu stiu ce ar trebui sa fac. Ne-am despartit din cauza faptului ca nu suntem din acelasi oras,plus din cauza geloziei si neincrederii. Am decis astfel amandoi,sa asteptam pana se va muta el in Bucuresti,de unde sunt si eu. Dar imi este frica sa nu-l pierd pana atunci, plus ca nu mai stiu nimic de el de cateva saptamani si imi cam fac griji. Ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l sa plece din mintea ta, nu te mai gandi la el pentru ca mai mult te amagesti, daca o fi sa fie ceva vei vedea pe parcurs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place prietenul tau. Aceste "pauze" sunt de fapt unda verde pentru unul dintre parteneri, in general, pentru cel care propune pauza. Hai sa luam o pauza = vreau sa-mi fac de cap fara sa mi se scoata ochii si fara sa imi fac griji.

Degeaba ceri sfaturi, stii foarte bine ca nimic nu va functiona. Ai nevoie de alinare si de cineva care sa-ti distraga atentia. Stai cat mai mult pe langa alti oameni, orice moment pe care il vei petrece singura va fi un ragaz pentru a-ti aminti de fostul prieten. Si nu il cauta, daca ati ajuns sa luati o pauza este pentru ca ceva nu mergea.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva! El daca se va muta, si o sa mai simte ceva pentru tine se va impaca, cu tine!

| dasdsad a răspuns:

Am trecut si eu prin chestia asta, faza naspa ca mi-a luat cam 5-6 luni sa o uit, dar a functionat. gasesteti pe altcineva, petreceti timpul cu prietenii, fa ceva ce-ti place si te face sa uiti de el. tine mine, dragostea nu tine cont de rasa, distanta, religie, varsta happy