| ellaal1986 a întrebat:

Buna! M-am despartit Ieri de iubitul meu dupa o relatie de 2 luni si ceva. M-am blocat pe Facebook fara nici o explicatie si fara sa-i gresesc cu ceva. De atunci nu raspunde, refuza sa ma infrunte. I-a spus unei prietene ca vom ramane prieteni dar el refuza sa vorbeasca. Cum il pot face sa ma deblocheze pe Facebook sau sa raspunda? Citește tot ce-i scriu dar nu răspunde. Multumesc!

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Lasă-l în pace, nu exista prietenie după despărțire.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a blocat este pentru a te face sa intelegi ca NU te iubeste si nu vrea sa te mai vada sau sa auda de tine.
Asta este un lucru bun si necesar atunci cand relatia se rupe.
Da-i pace astuia si cauta-ti alt baiat!

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu te mai obosi sa-i scrii sau sa ceri explicatii. Daca era destul de matur si serios, ti-ar fi dat aceste explicatii in momentul in care a decis sa va despartiti.Sa ii dai block cuiva sau sa-i spui printr-un mesaj ca relatia e pe sfarsite e un mod destul de grosolan si nesimtit.Iar maturitatea clar e 0, la fel si curajul.

Meriti pe cineva mai bun care nu te lasa asa in aer doar pentru ca nu are curajul sa ti-o spuna in fata.Probabil i-a zis prietenei tale ca veti ramane prieteni doar ca sa nu fie el pus intr-o lumina proasta.Deci mai si minte si e arogant.Un astfel de personaj nu ti-ar fi adus nimic bun pe termen lung. Comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie iar el clar a dat dovada ca habar nu are ce e aia.

Stiu ca e foarte greu sa treci peste o despartire, insa arata-i ca esti mai puternica de atat, continua cu viata ta, fa in aceasta perioada lucruri care sa-ti distraga gandul de la acest eveniment, ceva care iti aduce bucurie, sau poate chiar iti gasesti un hobby. Iesi in oras cand vremea e frumoasa, mananca ceva bun, imbraca-te frumos, citeste ceva de dezvoltare personala, mergi la un film.
Nicio femei nu are nevoie de un barbat pentru a-i spune cat e de pretioasa. Tu singura trebuie sa te iubesti si sa faci acest lucru.

Stii cantecul acela popular al lui Miley Cryus,, Flowers''? Spune foarte clar cum o femeie poate face pentru ea, de una singura, orice gest pe care i-l ofera un barbat, sau orice activitate. Poate sa-si cumpere flori, sa iasa in oras, sa mearga pe plaja, sa iasa la dans si sa se iubeasca mai mult decat ar putea-o iubi vreun barbat.

| Hammurabi a răspuns:

Ce e atât de greu de priceput un lucru?
Nu te mai vrea și asta e tot. Treaba lui ce motive are.
Întroarce-i spatele și vezi-ți de viața ta în continuare.
Dacă te înfrunți cu el, ce crezi că rezolvi?

| AdioTPU a răspuns:

Înțeleg că ești consternată și revoltată de ceea ce s-a întâmplat. Meritai o explicație pentru decizia bruscă și aparent fara temei pe care el a luat-o. Mă gândesc că poate el are ceva scheleți in dulap, vorba aceea și poate nu e așa inocent pe cât tu îl consideri. Poate că el genul care nu se implica emoțional, care se plictisește repede și trece la o nouă cucerire odata ce a fost validat de o fata.

| AdioTPU a răspuns:

Blocheaza-l și tu pe toate rețelele de social media și pe Nr de telefon.

| Mda01 a răspuns:

Treci peste, poate prin ignoranța lui o sa reușiți amândoi să treceți mai ușor peste situație, uitați mai usor unu de altul asa.
Btw, nici nu trebuie sa te deblocheze pe Facebook, merită el timpul tău investit de tine în a vorbi și a te stresa pentru el, eu zic ca nu.

| ellaal1986 explică:

Ne-am impacat a doua zi. El a facut a facut primul pas!

| wolfy_7097 a răspuns:

Te înțeleg ce vrei sa spui dar ar fi mai bine sa încerci să-ți vezi de drum și sa ai încredere în tine ca meriți mai mult decât un asemeni respect de nimic, uneori ar fi frumos ca toată lumea sa spună motivul plecării ca asa ar fi frumos dar nu se întâmplă mereu și te lasă cu un gând și un gol în suflet, dar ce sa faci mergi mai departe dacă vezi ca nu și nu vrea, gandeste-te și la tine