| Maria3011 a întrebat:

M-am lovit jos cu bicicleta (mi-a intrat manerul acolo)si ma durea ff rau. Aveam niste zgarieturi si eram vanata (mi-a curs si sange)ma ustura grav cand urinam(prima data am tipat in toata casa) probabil ca atingeam zgarieturile si urina au trecut cateva luni si acum inca sunt sensibila(ma doare si ma simt naspa)acum sunt mai bine dar inca simt (sunt fata) o sa raman cu sechele, o sa am ceva probleme cand voi face sex? Va rog, fara glume

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te simti mai bine acum, probabil o sa treaca, corpul se vindeca si nu ar trebui sa ai probleme legate de partra sexuala ulterior.

Dar oricand poti merge un un control medical adecvat, sa stii.

Numai bine!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi sa faci o ecografie vaginală sau transvaginală ca acolo vezi exact ce leziuni ai si medicul o sa i ti dea tratament, ce varsta ai? O sa i ti treaca pana incepi viata sexuală iar cu tratament corect nu vei avea nicio problemă, esti tînără si organismul se reface repede.

| Justme1997 a răspuns:

Virginitatea dispare doar in momentul in care faci sex

| Anonimboy17year a răspuns:

Incearca sa mergi la un medic, daca totusi a trecut zgarietura si vanataia propriuzisa, inseamna ca esti pe drumul cel bun si in vitorul apropriat ve.i sacapa de "frica"
Daca spui ca ti.a intrat e posibil sa te fi dezvirginat, de asta a curs si sange

| Anndreearalucaaa a răspuns:

Sigur o sa ai dureri
Du te la un ginecolog sa nu se agraveze
Daca esti rusinoasa, lasa rusinea si gandeste te la sanatatea ta si cand o sa nasti
Trateaza te acum

| Macra_Raul_1995 a răspuns:

Un meci mai prost puyu