| Mic a întrebat:

Ma confrunt cu o situatie foarte foarte dificila.
Problema este aceasta: Cu un an si ceva am cunoscut pe cineva pe net, a fost ceva de nedescris de frumos, ne-am placut din prima, se simtea ca suntem suflete pereche, dar tipa era atunci casatorita. Fostul sot, spun asta pentru ca s-au despartit, avea aceeasi zodie ca si mine. Tinea si la el dar tinea si la mine. Ce-i drept nu a aceptat sa ne intalnim, tinea la familie, am inteles-o, dar mi-a spus ca inima ei bate si pentru mine. Dupa cateva luni a intervenit ceva si s-a despartit de sotul ei. A suferlt foarte mult, i stiu toata povestea, dar de atunci nu mai vrea sa auda de mine ca si partener, pentru ca am zodia ca si fostul. Eu simt ca noi doi trebuie sa fim impreuna, dar ea si-a gasit pe alticineva, a fost sincera si mi-a zis. Sunt suparat pentru ca sufletele noastre se cauta, dar este incapatanata si nu vrea sa mai auda de asa ceva. A recunoascut ca este o atractie intre noi, dar mai mult nu vrea. Ce sa ma fac? Cum sa procedez? Ce-i drept distanta dintre noi este destul de mare, inca nu ne-am vazut in real. Ea evita intalnirea in real, nu-mi pot da seama care-i cauza. Astept raspunsurile voastre. Multumesc

Răspuns Câştigător
| eagleeye a răspuns:

Omule! Suntem oameni si de multe ori in nenumarate cazuri luam niste decizii pripite! Daca decizia ta de la inceput a fost sa stai cu o femeie maritata, iarta-ma ca iti spun dar trebuie sa te astepti la orice! Tu nu aveai cum sa ai pretentii de la o situatie ca asta! faptul ca ti-ai dat acordul sa fii pe locul 2 este decizia strict a ta! pentru ea iti spun sigur nu ai fost decat un pansament sau o nebunie care o mai facea sa iasa din rutina ei de zi cu zi, monotonia relatiei pe care o avea cu sotul! nu exista iubire cand nu te vezi macar o data! aici este vorba de dorinta care este un alt sentiment ( ma rog ...merge mana in mana cu iubirea la un moment dat )! dorinta ta de a o vedea, de a sta cu ea etc iti induce o stare de " iubire superficiala" intelegi? poate o sa te vezi cu ea si o sa ramai socat de cum se manifesta sau cum gandeste sau ma rog diverse cauze de incompatibilitate ( dintre voi 2 )! Faptul ca ea ti-a spus de zodie spune multe despre ea ( e o femeie superficiala; astfel de aberatii nici macar nu intra in discutie intr-un cuplu )! A fost sincera si ti-a spus ca are iubit; wow ar trebui sa apreciezi sinceritatea ei mai ales ca ea este asa o fire foarte sincera, de la faptul ca isi insela sotul si pana la, pfu, nu stiu! Tu esti acum ca un bolnav de cancer; sa iti explic : dupa consult si dupa aflarea diagnosticului refuza sa gandeasca ( asa cum tu ii cauti scuze ...ca suferea, ca e sincera etc da?); apoi incepe sa constientizeze faptul ca e bolnav ( tu inca nu ai ajuns acolo; a constientiza la tine inseamna ca tu trebuie sa gandesti ca relatia ta cu ea e OVER si sa iti vezi de viata ) iar asta este momentul cel mai greu; iar faza finala este lupta cu boala ( tu sa iti gasesti o fata ok, la locul ei intelegatoare si sa incepi sa iti refaci viata )! Vrei sa iti mai spun ca daca tu faceai sex cu femeia asta si era foarte placut ai fi putut ajunge in situatii critice? Zi mersi ca nu te-ai vazut! Spune-ti in permanenta ca meriti mult mai mult si o sa incepi sa gandesti din nou! Nu iti mai bate capul cu astfel de femei! nu merita

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Faza cu zodia e clar o nebunie scoasa in timpul depresiei cauzate de divort!

Pur si simplu, ea, de-fapt, nu vrea ca viitorul iubit sa semene cu sotul nici macar la masura piciorului sau sa foloseasca amandoi acelasi tip de sampon anti-matreata!hee hee

Pe romaneste, tipa e putin dusa sau ti-a bagat o gogoasa ca sa nu te mai ti dupa ea.Si e logic, caci e deja cu altul!

Deci : nu te vrea!

| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Oameni buni, treziţi-vă şi voi din lunga voastră visare şi bucuraţi-vă de frumuseţile vieţii! A luat deacizia care o favoriza pe ea! Las-o, desprinde-te de ea şi caută pe cineva care să te merite cu adevărat/Care să te accepte cu tot cu zodie/De ce voi, bărbaţii preferaţi femeile cu obligaţii? Vă place simţul aventurii? Vă plac pericolele? Ei, bine, află că sunt femei care ard de dorinţa de a avea pe cineva pe cineva special în viaţa lor/Care să ştie să iubească/Să înţeleagă/Să respecte/Exisă o mulţime de lucruri de spus aici, în povestea ta/Dar timpul e preţios/Şi contează fiecare secundă

| Andrada_5314 a răspuns:

Poate evita intalnire in rel deoarece ii este frica sa se arate! si daca si. a gasit deja pe altcineva inseamna ca nu te merita! incearca sa renunti la intalnitilr virtuale! fundita?