| dancenyng a întrebat:

Ma intilnesc cu un baiat de 20 de ani. Imi spune ca ma iubeste, ca sunt viata lui, ca fara mine nu poate. il cred. Problema este ca ieri am aflat ca el mai vorbeste cu 2 fete. I-am spus ca-l parasesc. L-am intrebat de ce ma minte, si de ce vorbeste cu ele. Mi-a spus ca tot ce a facut a fost pentru mine. Nu prea am inteles ce vrea sa spuna. Cind l-am sunat aseara, mi-a raspuns mama lui care plingea. Am intrebat unde este el, si a spus ca dupa ce a vorbit cu mine, a iesit din casa si nu a spus unde pleaca. I-am intrebat pe prietenii lui unde poate fi, si ei au spus ca poate fi in padure. Acolo se duce cind e trist. M-am dus acolo. L-am gasit. L-am intrebat de ce a procedat asa cu mine si el a spus urmatoarele:" Tot ceea ce am facut a fost o greseala, dar am facut-o pentru tine. De la ele doream doar sex. Vreau ca tu sa ramii virgina pina la majorat. Intelege ca eu sunt deja mare, si am nevoie de sex. Dar tu pina la majorat mai ai inca 4 ani. Vreau sa am grija de tine. Te iubesc." Dupa ce a spus asta m-a luat de mina si m-a condus pina acasa. Tot drumul nu a scos un cuvint. Astazi mi-a scris. Deci intrebarea mea este: Cum credeti merita sa mai ies cu dinsul sau nu? Credeti ca a procedat corect? Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cum adica "eu sunt deja mare"? Daca este mare(care este diferenta de varsta?), ar trebui sa gandeasca cu capul de sus, ca in momentul care iubeste cu adevarat o fata minora, trebuie sa stie ca o poate rani ceea ce a facut, chiar daca a fost doar sex.Mentalitate de marlan! Un cuvant cam dur,dar acum asa am gandit,asa am scris.
Poate ii pare rau,dar,doar ca s-a aflat si nu pentru ca a gresit. Daca-l ierti, crezi ca nu o sa mai fie "mare" si de acum in colo? Ori o sa te pistoneze pe tine cu rugamintea, de a face sex ca sa nu se mai duca la altele, ori o sa se duca(poate) fara sa stii tu.
De procedat corect, cred ca nu a procedat corect.Mai este si incapabil de a face in asa fel, incat sa nu se afle.Asta este cea mai mare problema a lui! Dupa ce a facut prostiile, chiar daca si-a cerut iertare, degeaba!
De unde sa stim noi care este cel mai bun raspuns pentru viitorul tau cu el? Doar tu decizi, noi iti spunem fiecare parerea personala.

12 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Tu ai 14? doamne ce telenovela. si tu chiar il crezi pe vlajganul ala de 20 de ani cand iti promite mari, sori, oceane? de fapt la 14 ani crezi orice. nu-i bine. daca va toarna careva, el ia puscarie cam cati ani ai tu

| DeeaMarry a răspuns:

E o tampenie, o scuza penibila si o modalitate de a te induiosa!
Crede-ma, daca te iubea cu adevarat nu avea ochi pentru altele!

| neutrino a răspuns:

Dansul doreste sa te iubeasca si pe tine, dar si pe ele, pentru ca este un baiat sanatos, dar si serios. Tu decizi daca-ti trebuie sau nu un astfel de baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.si tu l-ai crezut asa e? pai asta si urmarea.sa te poata pune jos cat mai usor; adica? ce sa cauti la altele? iti dau eu ce-ti trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. E prea mare pentru tine, are nevoile lui. Tu esti prea mica si nu i le poti satisface. Cauta altul.

| Blamely a răspuns:

Sunt mulți care fac chestii de genul ăsta. Nu, nu-i corect și cei ce fac asta știu și ei, dar tot continuă. Acum, având în vedere că a făcut asta în timpul unei relații, să-mi spui tu cât de mult ÎNCĂ crezi că te iubește.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E un individ nesigur. N-a primit suficienta atentie in copilarie, sau n-are suficienta incredere de sine.
Eu zic sa iesi cu el daca ti-o cere, dar fa pe indiferenta. Pe astia-i controlezi cu telecomanda!

Răspuns utilizator avertizat
| Sxx a răspuns:

Măi... ce pot să spun este că acest băiat este foarte diferit decât restul.

Până la urmă e spre binele tău dacă îl iubești și dacă el dorește ca tu să fii virgină pana la 18 ani, înseamnă că el chiar ține la tine, părerea mea.

El nu ar putea să "reziste" până atunci dacă zici că are 20 de ani, e și cazul...

Eu zic să te bucuri că ai un asemenea iubit, numai să ai grijă să nu-ți scape ușor, ușor printre degete.

El fiind mai mare are tot dreptul să facă ce vrea cu viața lui... așa că dă-i tu motive să facă din viața lui ceva mai mult, adică "viața" lui să fii tu. mai pe scurt. happy

Chiar m-au impresionat cuvintele lui laughing

Nu credeam că mai există astfel de băieți. Acum toți cu cine-o apuca mai bine.winking

| Sidonia07 a răspuns:

Eu o sa iti raspund cu o intrebare. Poate sa te astepte 4 ani de zile?

| Windancer a răspuns:

Pe de-o parte e bine ca tine la inocenta ta, dar pe de alta cum poti fi cu el stiind ca in orice moment cand nu veti fi fizic impreuna, el poate avea relatii intime cu alta fata? Eu zic ca e cam pe muchie de cutit.

Si cand va vedea ca esti de acord cu felul in care procedeaza, de unde stii ca dupa ce incepeti si voi o relatie intima iti va ramane fidel doar tie? Vei trai numai cu indoieli.

Parerea mea e ca dragostea adevarata se daruieste cu totul nu numai pe jumatate.