| deea16 a întrebat:

Buna ma numesc Andreea si am 16 ani.Am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu acum o saptamana si era a doua sau a 3a zi de dupa ciclu! el mi-a zis ca a lasat putin in mine! este posibil sa fi ramas insarcinata?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, foarte posibil. Trebuie sa ne spui a cata zi, numarand din prima zi de sangerare era. Adica depinde cat a tinut menstruatia. daca menstruatia a tinut 2-3 zile, atunci riscul nu e foarte mare (cam 10%). Insa daca menstruatia a tinut 6 zile, riscul este de peste 50%. Sigur vei afla la minim 21 de zile de la contactul sexual, facandu-ti un test de sarcina.

| CevaNormal a răspuns:

Uuuuuuuuuu, e tot posibilul sa ramai insarcinata

| theodoraafi a răspuns:

Mai bine incearca un test de sarcina. e cel mai mult probabil sa fi

| julieta a răspuns:

Fa un test de sarcina si vei scapa de indoiala asta. data viitoare fi mai atenta. ulciorul nu merge de multe ori la apa.ai doar 16 ani, nu cred ca vrei sa ai parte de "surprize" la varsta asta.

| Crs a răspuns:

Vad ca majoritatea de pe aici te judeca. :-J
Cel mai bine ar fi sa iti iei un test de sarcina de la farmacie sa te linistesti si sa vezi daca ai ramas sau nu insarcinata. Acum depinde daca erai sau nu in perioada fertila.
Asta e. se mai intampla... te lasi purtat de val. nu mai judecati atata ca poate ati fost si voi vreodata in situatia ei :-J
te pup :*

Răspuns utilizator avertizat
| daniDeeDee a răspuns:

Ce nume o sa-i puneti? Copii prosti!

| JoJo a răspuns:

Totul e posibil atata timp cat nu v-ati protejat!

| ellene a răspuns:

Oricat de putin a lasat in tine e posibil sa fi ramas...asa ca, daca ai scapat de data asta, data viitoare sa nu mai risti. Totusi...ai 16 ani! in fine, succes...

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Draga deea cel mai bine este sa iti faci un test de sarcina sa fi mai sigura.sau cel mai bine ar fi sa mergi la medic ca nu tot timpu iti iese bine testul. draga mea mileeeeyyy4lovelilololi suntem aici sa ne ajutam nu sa criticam daca nu stiai.si ar trebui 1 sa vb cu el sa fie mai atent dar cel mai bine este sa va protejati nu numai sa va protejati de sarcinele nedoride dar si de bolile cu trazmitere sexuala.bafta si spune-mi si mie rezultatu sunt curiasa sa dea domnu sa mi fie nimic. pooooooooop

| lady_1122 a răspuns:

Normal ca da... te joci ci focul... fa un test ceva.

| motanelul a răspuns:

Cumpara un test de sarcina e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce intrebi/esti mare.ai 16 ani faci sex.deci stii.cred ca nu te-ai apucat sa te intorci cu picioarele in sus, si nu stiai ca poti ramane sau ca te poti imbolnavi? e posibil sa fi ramas insarcinata daca esti buna de samanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dooamne, doamnee feresteee... LA 16 ANI SEX? :o:o:o nu stiu daca stiti dar sexul este normal, nu zic legal ca nu te contoleaza nimeni, la 18 ani! S-A AUZIT? LA 18 ANI! si da ai ramas insarcinata. ''Te felicit''... O sa-l iei cu tine la liceu, nu? o sa fie foarte distractiv nu? ma daca as fi in locul mamelor voastre cred ca as lua cate un test de sarcina in fiecare zi.si daca testul ala ar arata ca ai ramas insarcinata, te-as bate de te-as rupeee! hai mai zic la 18 ani, asta e, esti major si te-ai lasat dus de val. DAR LA 16 ANI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am criticat pe nimeni... nu stiu eu nu am vrut sa fiu intelesa asa! dar nu mi se pare normal asa ceva... exact papiciulo @!

| papiciulo a răspuns:

Bai inconstientilor.Nu va ganditi ca distrugeti vietile altora, a parintilor si a unei vieti noi, folositi dracului prezervative.Nu cere sfaturi pe formuri la chestii din astea, du-te la maicata (de fapt cred ca te-ar omori) autoeducate inainte sa-ti incepi viata sexuala. Oricum sper sa ramai insarcinata si sa iei si o boala