| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ma numesc Eduard si am nevoie de ajutor din partea voastră. Am 19 ani si nu am reusit sa imi creez o relatie stabila si nici sa "parlesc" ceva. Am avut "prietene" de scurta durata dar nimic. Arat bine merg la sala, ma comport ok, îmbrac, curat etc. Am incercat de zeci de ori, la propriu, dar nimic, pur si simplu am ghinion, vorbim putin si se gadeste motiv sa nu mai vb deloc. Nu stiu ce as mai putea face, am incercat de toate... ma demoralizez... ajutati-ma va rog, putem vb si pe insta, eduardflav.17

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Deci, sa iti fac un rezumat.
Femeia traieste prin emotie, noi prin rratiune.
Ca sa ajungi la sufletul unei femei trebuie sa o faci sa traiasca. Aici ma refer sa o faci sa se simta iubita, cand faci complimente, sa fi amuzant si sa iti iasa. Sa ai oarecum o stare de nou in timp ce poti sa ii oferi siguranta cand te apeleaza.
Ea totusi nu trebuie sa stie chestiile astea. Tu, aici o sa faci lucrurile sa para ca ea te alege, te vrajeate cand tu de fapt o lasi sa iti manance din palma.
Unde vrei sa mergem : avem aici -> x, z, 6 locuri.
Ceeea ce faci tu, ii dai falsa impresie ca alege ea ca o sefa dar de fapt tu ai ales locurile x, z, 6.
Nu trebuie sa fi mereu disponibil ( da mesaj si tu hop, hai sa iesim iubire si tu repede iesi ) daca ai ceva de facut sau ai promis altcuiva ca te vezi cu el nu anula si mergi in treaba ta. Iesiti cNd este de comun acord si tu si ea. Sper ca am fost destul de inteles.

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Acum depinde si ce vorbesti. Daca le plictisesti, nu le trezesti stimuli emotionali, creezi in capul ei o imagine cum ca ea te vaneaza pe tine nu tu pe ea.
Fa-o sa traiasca o poveste orchestrata de tine in care o faci sefa dar totusi nu poate avea totul. Provoaca glume cu substrat, da mesaje mai la intensitate medie, nu raspunde nici prea repede nici prea greu

| Ediflav19 a răspuns (pentru Crackman):

Poti detalia putin mai mult?(stimulii, povestea, sefa) O sa primesti funda, mersi

| Crackman a răspuns (pentru Ediflav19):

Deci, sa iti fac un rezumat.
Femeia traieste prin emotie, noi prin rratiune.
Ca sa ajungi la sufletul unei femei trebuie sa o faci sa traiasca. Aici ma refer sa o faci sa se simta iubita, cand faci complimente, sa fi amuzant si sa iti iasa. Sa ai oarecum o stare de nou in timp ce poti sa ii oferi siguranta cand te apeleaza.
Ea totusi nu trebuie sa stie chestiile astea. Tu, aici o sa faci lucrurile sa para ca ea te alege, te vrajeate cand tu de fapt o lasi sa iti manance din palma.
Unde vrei sa mergem : avem aici -> x, z, 6 locuri.
Ceeea ce faci tu, ii dai falsa impresie ca alege ea ca o sefa dar de fapt tu ai ales locurile x, z, 6.
Nu trebuie sa fi mereu disponibil ( da mesaj si tu hop, hai sa iesim iubire si tu repede iesi ) daca ai ceva de facut sau ai promis altcuiva ca te vezi cu el nu anula si mergi in treaba ta. Iesiti cNd este de comun acord si tu si ea. Sper ca am fost destul de inteles.

| OanaDima a răspuns:

Nu te demoraliza, nu este vina ta happy Poate nu ai gasit persoana potrivita.Trebuie sa ai rabdare pentru ca sigur cineva este pastrat pentru tine big grin Te sfatuiesc sa cunosti multe persoane si sa te imprietenesti cu baieti(nu pune suflet in ele, doar ca sa te simti bine), la fete, sigur o sa cunosti fata visurilor tale happy Trebuie doar sa ai rabdare.Ai doar o viata, traieste-o la maxim! Singur nu vei ramane niciodata!

| danyda a răspuns:

Sunt multe tehnici prin care poti trezi interesul si sa le determini sa faca pasi spre tine. Daca pui totul pe tava de la bun inceput, piere misterul. Fii mai scurt in ceea ce spui si incearca sa pastrezi o balanta intre implicarea ta si a ei. Asculta mai mult, pune intrebari si las-o sa vorbeasca.

| Ediflav19 a răspuns:

Ps incep sa imi plece prietenii si nu mai am cu cine sa ies afara, asa ca socializare cam... Ajutor fratii mei, sa va traiasca neamurile