| LCD a întrebat:

Intre noi s-a racit cam tot. vorbim mai rar acum.ne-am petrecut vacanta impreuna.si cu alti prietenii...am fost impreuna mai demult si... dupa o perioada scurta...ne-am despartit. fara motiv. inca mai e cv intre noi.in vacanta...eu mi-am inselat prietenul si el prietena...eu cu el si el cu mine...si ne mai intalneam... a decis sa ramana cu ea...si acum regret. k i-am aratat k inca simt cv pentru el. imi sp k tine la mine. dar nu se vede...cum sa ma comport acum? sa incerc sa fiu indiferenta? sa ii arat ca inca il plac? eu chiar am crezut k tine la mine...si am facut multe compromisuri pentru el...am luat-o in serios... dar prin tot ce a fost intre noi.cred ca si-a dat seama. k de fapt. vrea sa ramana cu ea.nu vreau sa ma mai gandesc deloc la asta.si atunci cand se va despartii de ea...stiu ca o sa vina la mine... vreau sa il refuz...

Răspuns Câştigător
| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
sincer...chiar daca este adevarul asta ii...nu poti fii a 2-a roata de la caruta...cand termina cu aia sa vina la tine si tot asa...
nu te merita...chiar daca este greu...sa acceptii adevarul...lasa'l acelei fete sa fie fericit...gandeste-te si al fericirea ta...nu poti fii mereu trista, ingandurata, sa suferi din cauza lui...
incearca sa gasesti un alt baiat...winkingtongue...
chiar daca nu crezi ca il poti inlocui...
asa uiti un baiat... te indragostesti de altul. iar acel baiat ramane doar o amintire.happy.

iti spun parerea mea sincera si dezinteresata...happy
ca eu nu am nici un scop rau...winking

nu ii arata partea ta sinsibila...nu ii arata ca inca tii la el...
din potriva arata-i cat de neinteresata potii fii de el.winking...chiar daca nu sunt nentimentele tale adevarate...arata-i ca nu esti proata lui...sa mergi la el cand vrea si sa te lase cand vrea...
lasa'l in plata domnului...winking... o sa ii para rau mai tarziu...tonguewinking...
sunt sigura ca in viata o sa ai parte de un baiat care sa te inteleaga care sa nu te insele...care sa iti fie aproape...lasa'l pe el.pentru ca nu te merita...si nu te va merita nici daca se pune in cap straight face...winking
esti o fata finutza...sensibila...care cand iubeste iubeste cu sufletul si cu inima...nu-i bine sa stai sa suferi pentru un porcwinking
sunt sigura ca poti avea orice baiat care il vrei...

incearca sa stai mai mult cu prietelenii...sa te distrezi...doar 1 daat in viata esti copil...cand vei fii mare pe la 30 de aniwinking... o sa te intrebi cum ti-ai irosit copilaria...

mult succes.:*:*

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Indiferenta doare. Sper ca isi va dea seama ce a pierdut...si ca tu chiar ai tinut la el... Dar daca nu imi da seama, inseamna ca nu te merita.Niciun baiat nu merita sa suferi prea multwinking. Capul sus! Esti mai buna de atat! Gandeste-te doar cati baieti te asteapta!winking
Hai succes!kiss big grin

| monyk a răspuns:

Buna, e cam complicata treaba, fa ceea ce simti... daca el e acum cu alta, a ales-o pe ea atunci mai bine incearca sa il uiti ca nu are rost, poate ca isi va da seama ca nu a facut alegerea corecta si se va intoarce la tine, dar nu ceda, pentru ca nu te merita din moment ce e cu alta si pe tine te-a lasat...totusi inainte de a face toate acestea, eu zic ca incercarea moarte nu are, vb cu el, poarta o discutie serioasa cu el, spune-i tot ce simti, daca el te va refuza, lasa-l in pace, incearca sa il uiti, daca v-a accepta inseamna ca insemni ceva pentru el si simte ceva pentru tine, eu iti urez bafta, ai grija de tine, dar nu cumva sa te lasi la el sa se foloseasca de tinekiss...

| LCD explică:

Dar o sa fie atat de greu.sa il refuz
si acum.cand ma gandesc la toate momentele cu noi.pff...
abia as astepta.sa il am aici.langa mine.

| alessyca a răspuns:

Poi refuza-lhappy
nu cred ca merita
daca avea sentimente pentru tine, si ii placeai te alegea pe tine happy zic eu si nu se mai impaca cu fosta
nimic nu te opreste sa-l refuzi, prin chestia asta ii demonstrezi ca ai orgoliu si personalitate si nu poate sa te joace el pe degetehappy
daca o mai lungesti exista riscul sa te indragostesti si mai mult de el si apoi o sa-ti fie mult mai greu
succes!

| deea_9894 a răspuns:

Tipul se joaca, fa-l gelos, fa-l sa sufere, nu mai suferi tu pentru el. Daca se comporta cum spui tu nu te merita. Asa suntem noi fetele punem suflet dar asta e, nu i-ti pierde speranta si pentru tine exista cineva.

| deea_9894 a răspuns:

E usor de vorbit da greu de facut dar... asta e viata buna dar si rea.