| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ma numesc Ioana si am 17 ani. Am o problema intr-o relatie cu un baiat de 19 ani. Suntem impreuna de 2 ani de zile insa in ultima perioada au aparut certuri intre noi. M-a sunat acum 3 zile si a inceput sa ma injure facandu-ma in tot felul. Ce m-a deranjat pe mine a fost faptul ca m-a facut curva si panarama. De ce m-a deranjat? Pentru ca mi-am pierdut virginitatea cu el, pentru ca nu aveam prieteni, pentru ca nu vorbeam cu baietii si pentru ca ascultam de el. In momentul ala nu am mai simtit dragoste. Mm-am simtit de parca isi batea joc de mine. M-am refugiat pe net cu niste prieteni mai vechi care nu mai vorbisem cu ei de 2 ani... si el tot se baga in viata mea. Imi sparge conturile, ii blocheaza si apoi ma suna facandu-ma incontinuare curva. Nu inteleg ce ar trebui sa fac. Cand am fost la el m-a batut. Din baiatul ala iubitor a ajuns un monstru.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa-l atentionezi ca nu mai vrei sa auzi de el si apoi sa-i soliciti sa inceteze cu prostiile, daca nu inceteaza poti sa-i faci reclamatie, cel putin pentru amenintare.
Parerea mea este ca ar trebui sa spui si parintilor despre situatie si acestia sa vorbeasca cu el.

| RAY a răspuns:

Ce gunoi de om, du-te la politie si raporteaza bataia, jignirile etc

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru situatia in care esti, dar cred ca-i cazul sa apelezi la Politie, ca sa opresti un asemenea animal.

| Freya1 a răspuns:

Strange toate mesajele si integistreaza apelurile, spune-i sa te lase in pace iar daca nu vrea fa-i plangere la politie.
Uneori se mai intampla in viata sa nu alegem chiar persoana potrivita, dar asta o putem schimba o data ce realizam ca ceva nu e bine...
Dragoste pentru el e normal sa nu mai simti si nici nu mai trebuie.Trebuie sa mergi inainte si sa lasi trecutul in spate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Noi nu prea avem cum sa te ajutam. Tu esti singura persoana care sa te ajute, daca iei atitudine. Le poti povesti parintilor ce s-a intamplat, eventual la politie ca sa ii impuna o restrictie sa mai stea langa tine.

| AliGab a răspuns:

Sa il reclami pentru violenta si hartuire! Obtine de la politie un mandat pe numele lui ca sa nu se mai poata apropia de tine, iar daca o face sa aiba probleme cu legea. Fa-ti conturi de care sa nu stie el si pune-ti parole pe care sa nu le poata sparge (cu diverse caractere si lungi).

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Reclama-l la politie, simplu

| SandraEve a răspuns:

Serios? Dupa ce ca te jigneste, te-a batut? Rupe de tot orice fel de legatura cu el.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Comportamentul lui lasa de dorit, nu te iubeste, si faza e ca nu te merita, daca te iubea cu adevarat nu iti vb urat si nici nu te batea, lasa-mi mesaj sa vb mai multe

| anonim123453313 a răspuns:

Poti aduna frumos dovezi si sa il dai pe mana politiei, nu este normal ca sa te bata, sa te jigneasca sau sa iti incalce intimitatea. Nu uita, tu esti minora iar politia este in favoarea ta. Il poti inregistra cand te mai suna, daca doamne fereste mai da in tine te duci la spital si iti scoate fisa si atunci se va linisti

| squishyhihi a răspuns:

Hei Ioana, imi pare rau ca iubitul tau la care tii s-a transformat intr-un animal nenorocit stiu multe cazuri asemanatoare cu ale tale, scrie-mi in privat.as vrea sa discutam daca esti de acord happy si incearca pe cat poti de mult sa te indepartezi de janghinile astea de persoane pe cat poti de mult in viata, spre binele tau.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru squishyhihi):

In ***, tu incerci sa te folosesti de nenoricirile altora ca sa agati niste fete pe internet? Asa prostovan esti?