| Roxanika2011 a întrebat:

Ma numesc Roxana, sunt in clasa a Vll a, am 13 ani si as vrea sa aflu daca ma place persoana de care m-am indragostit!
Pai el invata in scoala cu mine doar ca el e la liceu e in clasa a X a, are 16 ani si il cheama Ciprian. El mai are un foarte bun prieten, Ionut si restul sunt doar amici si atat prin care se regasesc si fostii mei iubiti Iulian & Catalin. Cu Iulian relatia a fost foarte lunga si am depus foarte multa dragoste amandoi in ea dar cu Catalin a fost ceva simplu. happy
Sa revenim la Ciprian [ baiatul de care m-am indragostit, pai el vorbeste cu mine la telefon de fapt vorbea ca acum nu mai am minunte si sms'uri si nu mai am cum sa mai vorbesc cu el mai demult vorbeaaaaam cu orele si ma intreba cum imi mai merge cu dragostea, ii mai iubesc pe Iulian & Catalin si eu ii raspundem "Nu!" si de atunci am vorbit, cand treceam pe langa el la scoala imi zambea si etc. M-a intrebat ce ochi am, parul, inaltimea si totul dar mi-a zis ca are prietena doar ca nu a mai vorbit cu ea timp de o luna, in fine oricum noi am vorbit si el ma intreba fel si fel de lucruri care se indreptau la fostele mele relatii si vrea din ce in ce sa afle mai multe lucruri despre mine cum ar fi ce gen de muzica ascult si etc. Tot timpul imi punea muzica la telefon [ preferatele lui, in care se aflau si melodiile mele preferate happy ]. Inainte de a incepe sa vorbim nu imi dadea atentie plus ca eu nici nu aveam curaj sa vorbesc cu el... Sau intr-o zi m-i-a spus "Buna Roxii! Ce faci?" dar nu am auzit ca a spus incet fiindca avea hanoracul la gura si dupa mi-a spus "Da nu ma bagi in seama?" si nici atunci nu i-am raspuns fiindca nu aveam timp pentru ca ma duceam acasa si pierdeam autobuzul. Si de atunci se mai uita la mine dar raaarr si Ionut prietenul lui cred ca tot ii zice sa ma bage in seama ca vad ca il ia de dupa cap cand ma vede sau tot ii explica dar in fine si de exemplu astazi la scoala ploua si m-am hotarat sa'i zic "am si eu o intrebare dar sa imi raspunzi since, ok?" l sigur zicea " ok " si atunci vroiam sa ii spun daca am vreo sana la el sau ceva de genu dar a plouat foarte tare si nu am avut cum plus ca azi am avut sportul si il fac in liceu in sala de sport si era cu Ionut si au venit de la magazin si au stat afara dupa au plecat toti prietenii lor si au ramas doar ei 2 si se uitau la mine si Ionut tot ii explica si se enerva, pana ce profesorul de servici pe scoala le-a zis sa se duca in clasa [ pentru nu i-a vazut ca stateau pe hol ] si s-au dus si profu dupa ei dar nici macar nu s-a mai uitat la mine asta ma deranjeaza ca mai demult imi dadea atentie ok, poate acum nu avea cum ca era profesorul dar totusi...
Cel mai sincer si corect raspuns care il pot pune in aplicare primeste funda!

Răspuns Câştigător
| TheAngelInPink a răspuns:

Buna.winking Inteleg prin ce treci. Si eu sunt fooarte indragostita pana peste cap. Uite, ca sa nu o mai lungesc iti zic esentialul: DUTE SI SPUNE-I " BUNA"! Incearca sa vorbesti cu el si sa il bagi in seama. Asa, el o sa creada ca chiar ti foarte mult la ei.winking Funda?happy big grin

| Roxanika2011 explică (pentru TheAngelInPink):

Si inca cat as vrea dar raman blocata doar cand il vad! sad

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De bărbați ai să ai timp, după ce îți termini, cel puțin liceul.

Caută să te ocupi de carte și capitolul Bărbați după 19 ani.

| Roxanika2011 explică (pentru MMihai):

Pai fara suparare dar mi se pare normal sa am prieten plus ca dupa tine cred ca vrei sa ma marit la 40 de ani! Eu doar ti-am cerut un sfat nu sa imi zici cand sa am prieten si cand nu!

| amalia025 a răspuns:

Ne-ai pus aceasta povestioara pentru a te descarca. Nu pot sa spun acum ca esti prea mica pentru el pentru ca diferenta de varsta nu este asa de mare. Dar in afara de data aceea cand ai vrut sa-l intrebi daca ai vreo sansa cu el, l-ai mai intreebat? nu stiu internetul este o optiune daca ai adresa lui de mess da de fb. Baieti sunt foarte dificili, nu stii cum sa ii abordezi.E foarte dificil sa iti dau un sfat deoarece el poate vroia sa iti fie prieten si nimic mai mult si dadandusi seama ca il placi si sa departat de tine. Alta optiune ar fi sa fii mult mai prietenoasa cu el, vorbeste cu el, fii vesela. Multa bafta! sunt sigura ca esti o fata descurcareata si o sa vezi tu ce faci

| Roxanika2011 explică (pentru amalia025):

Multumesc pentru raspuns! happy

| amalia025 a răspuns (pentru Roxanika2011):

Nu ai pentru ce!