| Sofia211 a întrebat:

Mi a venit menstruatia, deci nnormal nu ar trebuuii sa fiu gravida.Mi am facut 2 teste de sarcina la 2 saptamani dupa ce mi a trecut menstruatia, ambele negative.Tot ma doare burta, ma dor ovarele, ma simt balonata ..Nu ma simt eu ok. Oare pot fi gravida si sa nu se vada pe test? Deja e 1 luna de la actul in sine ..insa menstruatia a aparut normal, si la data fixa iar testele amebele sunt negative

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mergi la un laborator unde se fac analize medicale sicontra valorii de 45 de lei in 24 de ore ai rezultatul 100% corect pe baza unei analize desange. Este metoda folosita de medici si NICIODATA NU DA GRES. rezultatul INTOTDEAUNA este 100% ADEVARAT.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa ai in vedere si sa stii de acum incolo ca atunci cand menstruatia apare normal la data prevazuta : In nici un caz nu mai poti fi insarcinata deoarece MENSTRUATIA se porneste NUMAI SI NUMAI in cazul in care ovulul existent in ciclul menstrual anterior NU A FOST FECUNDAT si in consecinta NU S-A FORMAT O SARCINA. Trebuie sa stii ca menstruatia reprezinta in fapt INCEPUTUL UNUI NOU CICLU menstrual. In consecinta prin menstruatie se elimina vechiul ovul "mort"/degenerat" care nu a fost FECUNDAT, impreuna cu endometrul, formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul prin procesul de NIDATIE pentru a se instala/forma o noua forma de viata si incepe un nou proces de pregatire a organelor reproducatoare in vederea unei noi incercarii de procreere. In cazul in care ultima ta menstruatie a fost la fel/comparabila cu cele anterioare, ca durata, cantitate, culoare, flux zilnic de menstra, etc., inseamna ca nu se putea confunda cu o simpla sangerare si considerata ca fiind o menstruatie falsa, peste o sarcina ipotetica.Se poate aprecia fara a gresi ca nu EXISTA nici o minima posibilitate de sarcina si poti face inca nenumarate teste.Insa in multe cazuri exista ceva mult mai grav, numita PARANOIA. Multa sanatate.

| Sofia211 explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu asta! Insa sunt paranoia deoarece ma dor toate cele si nu e normal, si imi e frica ca testele sa nu cumva sa aiba un rezultata fals si eu sa fiu insarcinata, pentru ca este posibil si asta daca nu stiai!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sofia211):

Mergi la un laborator unde se fac analize medicale sicontra valorii de 45 de lei in 24 de ore ai rezultatul 100% corect pe baza unei analize desange. Este metoda folosita de medici si NICIODATA NU DA GRES. rezultatul INTOTDEAUNA este 100% ADEVARAT.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu esti insarcinata, totusi du-te la un medic ginecolog

| Allexandra112 a răspuns:

Daca ai fi insarcinata nu ti-ar mai curge sange ca ai pierde copilul, poate e de la hormoni, incerca sa le spui parintilor si sa consulti un medic!