| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut acum 3 luni o iubită,totul a mers bine până când ne-am certat și ne-am despărțit; a două zi după ce ne-am despărțit și-a făcut alt iubit.Când ne-am certat ea era în Tulcea în vacanță la o prietenă de a ei,acolo stă și iubitul ei iar eu eram în Italia tot în vacanță. Când m-am întors în Bacău, după o săptămâna s-a întors și ea acasă; am început să vorbim din nou chiar dacă ea era cu el, îmi făcea speranțe că mai există sentimente între noi; ne sărutăm și stăteam amândoi.Am întrebat-o pe cine alege, pe mine sau pe el și mi-a răspuns că îl alege pe el; de atunci nu am mai vorbit 2 săptămâni.Pe 1 martie am primit un mesaj de la ea spunându-mi că voia să-mi dea un cadou; atunci am fost până la ea și am stat și am discutat; ne-am sărutat și am râs; atunci aflasem că nu mai era cu acel băiat și că se despărțiseră.Azi dimineață am întrebat-o dacă vrea să ne împăcăm și a spus că ar vrea să stea singură un timp.Nu știu ce să fac,când s-a despărțit de mine am suferit foarte mult, nu știu dacă ar mai merită să stau după ea; încă țin la ea foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Faza cu ''a doua zi, si-a facut alt iubit'' asa de obicei procedeaza persoanele lase, care regreta intr-un fel ca relatia a ajuns la final si ele nu mai pot face nimic in privinta asta si de altfel ca nu au obtinut ce si-au dorit. A facut-o ca sa se razbune pe tine, sa iti arate ca''vezi Doamne poate avea si altul oricand vrea'', ceva de genul. Mie practic de aceste persoane mie scarba!
Iti dau un sfat: Uit-o!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man aia nu-i iubire cand te desparti de cineva si a doua zi esti cu altul,aia nu-i iubire,fata asta ori profita de tine material ori e o tarfa care i place sa-si bata joc de baieti,o manipulatoare emotionale ipocrita,eu spun sa cauti altceva ca iubire fata de tine nu are,o fata cand iubeste nu umbla cu alti cred ca e logic nu? ce iubire e aia, nici macar nu ea pasat ca v-ati despartit,cum s-a plictisit de ala a fugit iar la tine tu asa baiat cuminte ca badboy nu esti te asigur de asta ai acceptat-o,te-ai milogi de ea sa fi cu ea, fi BARBAT indiferent, rece, nepasator cu ea, nu o face sa creada ca o iubesti, de unde sti ca nu te-a inselat deja? las-o ca ca ea e plina Romania e full tara asta de tarfe, curve suntem nr1 in lume la ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Un lucru este cat se poate de clar, NU manifesta, NU are/simte sentimente de atractie sentimentala si/sau de iubire fata de persoana ta. S-ar putea sa existe totusi ceva, ceva, insa este vorba doar de o atractie, care pot fi considerate ca fiind sentimente doar de prietenie. Consider ca fericirea ti-o vei regasi alaturi de o alta fiinta. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea vrea sa stea o perioada singura, las-o in pace si gaseste-ti o fata care sa te iubeasca cu adevarat.

| NameHarris a răspuns:

Cum sa-ti spun eu tie! Esti un bou de companiewinking

| GabyShyAtat10 a răspuns:

Frate sigur nu te place poate profita de tine nu stiu ce sa zic adica se desparte de tine si isi face alt prieten dupa se desparte iarasi de ala eu zic ca nu te place dar fie cum vrei tu!