| somethingelse a întrebat:

mi as dori sa mi dati cate un sfat cum mi as putea facedin nou iubitul sa fie foarte indragostit de mine, la inceput era foarte preocupat de mine ma lua mai mult in brate si imi spunea ca ma iubeste de mai multe ori.acum nu o mai face atat de des. poate s-a cam plictisit.in fine imi doresc sa il fac sa fie la fel de inebunit si preocupat de mine ca la inceput...help pls! dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e vorba de plictiseala ci de monotonie.
Pur si simplu s-a obisnuit cu tine.
O idee ar fi sa fi mai senzuala, sa mai aprinzi scantei in relatia voastra.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauta ce a intervenit,ce s-a schimbat.
Poate fi intervenit rutina,alta fata,oboseala sau sa fie preocupat de ceva.
Poate ca ceea ce-ti da l-a obosit si tu nu-i raspunzi pe masura. Oboseala sufleteasca,vreau sa spun.
Nu comenta faptul,devin-o vesela si nebunatica,ofera-i ceea ce doreste,reinvie relatia si va redeveni cel de la inceput.
Nu e important ca il iubesti,important e sa-l iubesti asa cum vrea el sa fie iubit.
Tu vrei sa fii luata in brate si sa-ti spuna ca te iubeste, asta iti place.
Lui ce-i place?
Foloseste-ti mintea si imaginatia, dragoste ai suficienta!
Mult noroc!

| MMihai a răspuns:

Dacă tot ești Una cu Tupeu vorbește cu omu, și vezi care este treaba!

| Ririru a răspuns:

Indragostit de tine sigur este, dar dupa un anumit timp persoanele in relatie se mai "molesesc", cu sunatul, vorbe dulci, etc. Posibil, monotonia, sau ceva?!

Ai putea sa incerci sa fi indiferenta, dar daca e monotonie si etc., indiferenta ta nu va face decat sa va despartiti. ( Dandu-i lui de gandit ca daca nici tu nu m`ai ai ce vorbi cu el. ), totusi, poti incerca.

Sau poti incerca deasemena sa-i faci mici cadouase, gesturi, sa-l inviti undeva unde nu a mai fost pana acum, sa fi mai provocatoare, sa-l asculti, sa-l sprinjini cand are nevoie de sprijin. Sa iei "surpriza", bilete la ceva, etc.

| Rebecca a răspuns:

Poi poate si tu ai inceput sa fii mai rece cu el. Discuta cu el despre asta deschis, spune-i ca ti-e dor sa fie tandru.
Fii calda cu el, alinta'l si iti va raspunde probabil, la fel.
Daca nu se schmba. trateaza-l cu indiferenta cateva zile. o sa il doara si va incerca sa se apropie iar de tine. Bafta

| OnlyGirl a răspuns:

Pai fa-l sa te doreasca...intra in vorba cu alti baieti,dar nu exagera(pentru ca ai putea sa-l pierzi de tot,fa-l doar putin gelos,razi cu ei dar nu filtra),saruta-l cand se asteapta mai putin, spune-i cat de mult il iubesti, pune-te la el in brate... sper ca totul va fi ca la inceput succes:*:*:*:*

| D0zzz a răspuns:

Pai poate are ceva pe suflet si ii e jena sa iti spuna, sau are treaba prin casa. Nu prea are cum sa se sature de tine asa brusc, daca te iubeste. Incearca sa nu mai fii obsedata dupa el, te place, o fi o perioada mai dificila pentru el, si sa nu fii chiar asa de insistenta, va reveni la normal. Ia-l intr-o zi si vorbeste deschis cu el, ia-l cu incetul si incearca sa-i fi aproape, sa vada ca esti de incredere si ca tu chiar tii la el. Mai mult curaj iti doresc!

| Marius_8048 a răspuns:

Surprinde-l, baietolor le plac surprizele. Monotonia duce la plictiseala, la racirea relatiei. Faceti lucruri noi, sau repeta lucruri care ii plac...

| Cubulets a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebubi sa te indepartezi, si sa fii mai rece, asa incepe sa devina gelos si il recapeti cat ai pocni din degete happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e exclus să te înșele. Mi se pare ciudat ca, într-o relație, unu` să se sature de tine brusc. Sau o fi intervenit rutina.
Sau, poate are treabă în această perioadă sau o problemă pe care nu vrea să ți-o spună din tot felul de motive.
Întreabă-l ce s-a întâmplat și că te deranjează faptul că nu îți mai acordă atâta atenție ca înainte.

Sau, altceva. Fii indiferentă și rece o perioadă. Dacă e un tip de treabă, te va întreba care ți-e problema. Atunci, îi vei explica că așa se poartă și el și să sperăm că va înțelege.