| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappymie-mi place de un baiat de aproape 1 an.am fost impreuna dar ne-am despartit de multe ori din cauza lui. uneori era foarte nesimtit si nu tinea cont de ceea ce spuneam si eu. dar uneori era foarte dragut si se comporta frumos...de obicei cand eram face to face. el este cu 4 ani mai mare decat mine. ultima oara cand ne-am despartit a fost definitiv. el a vrut sa ne impacam IAR, dar eu am refuzat, pentru ca mi-am dat seama ca mie-mi fac rau.am suferit mult inainte pentru ca imi placea mult.acum insa tin in continuare la el dar nu ma mai doare.eu urmeaza sa ma mut din oras.de cat timp a aflat, imi tot spune ca ii va fi dor de mine si chestii de astea iar eu ii par foarte indiferenta.credeti ca ar trebui sa l uit complet? dupa cum am zis eu inca tin mult la el...nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Tu esti sigura care stii ce vrei cu adevarat, asculta-ti inima, dar si ratiunea.Ramaneti amici si mai bine nu te amagesti singura, in caz ca nu observi o modificare in comportamentul lui fata de tine.

| AdeLina a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa-l uiti. Daca as fi in locul tau si ar fi nesimtit cu mine nu m-as mai uita la faptul ca "uneori era foarte dragut si se comporta frumos". Adica sunt sigura ca tu cand te gandesti la o posibila impacare te gandesti numai la ce a fost frumos. Dar nu ar trebui sa uiti ca dupa cum ai zis "uneori era foarte nesimtit si nu tinea cont de ceea ce spuneam si eu".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De uitat, l-am uitat dar nu complet.nu mai sufar pentru faptul ca n-a fost ceea ce mi-am dorit, pentru ca el este cu alte fete...cu toate ca imi aduc aminte de clipele frumoase. mi-am dat seama ca de la inceput a fost compromis totul. oricum, ma simt extraordinar de fericita si nu-mi lipseste deloc, pentru simplul fapt ca zilele cu el erau un calvar, certuri continue si seri pierdute timp de un an. n-a meritat si cu toate ca tin la el nu stiu ce am gasit atat de special la el, ma simt foarte bine singura.