| laviniabeluska11 a întrebat:

Nu îl pot înțelege pe iubitul meu. Noi stam împreună momentan. Aveam gânduri serioase de la relație amândoi. Am tot avut certuri în ultima perioadă, foarte dure. Acum două săptămâni mi-a zis ca nu mai poate și ca vrea sa ne despărțim și să plec din apartament, sa ma mut în altă parte, ca nu mai rezista psihic să ne certăm în fiecare seara si eu sa plâng. Mi-a zis ca vrea mai mult sa fie o pauză și sa ne dăm seama ce greșim. Ne-am certat atunci și pana la urma l-am lăsat în pace. El a fost plecat la ai lui în perioada asta și când a venit se purta frumos cu mine. E grijuliu cu mine de când a venit înapoi. Nu avem gesturi de cuplu, dar e atent cu mine, cum nu a mai fost de mult timp, de când nu ne certam. Nu îl înțeleg ce vrea și nici nu am deschis subiectul. Momentan dormim separați. Oare vrea sa o luam de la capăt ușor?

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

S-a indepartat de problemele pe care le aveti si s-a calmat. Daca ar fi sa ghicesc o sa reveniti la certuri in vreo saptamana daca nu cumva chiar ati facut o schimbare.

Mai uiti de probleme dar nu dispar. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil a aparut o alta femei in viata lui, de aceea sunt certuri si discuti inter voi.
Pauzele sunt excluse in dragostea adevarata si apar numai cand unul din partneri, vrea sa rupa relatia si nu stie cum sa-ti spuna, preferand metoda asta... ca sa nu s emai intaorca la tine.
Sincer, nu stiu de ce plangi atata, cand este evident ca el nu te mai vrea, iar dragoste cu sila oricum nu se poate face. Despartiti-va ca doia oameni maturi si normali si fiecare sa-si continue viata, cu cine ii place, ca asa ceva oricum nu va functiona, pentru ca nu are viitor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incurcate, necunoscute dar mai ales nebanuite pot fi cararile Domnului. thinking

| sofisis a răspuns:

Sincer, e ciudat. Daca nu mai sunteti un cuplu, ce vrea?
De ce nu il intrebi? Si de ce nu clarifici situatia? Iti place sa traiesti asa alandala? Eu nu as fi suportat situatia nici 2 zile.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Noiembrie. Și în ianuarie faci planuri să duci prințesul în vacanță după ce el nu a făcut niciun efort să-ți ia un cadou de Crăciun măcar laughing hai că mor cu tine.

| Eireann a răspuns:

E important pe ce subiecte va certati. Nu puteti sa discutati problemele? Frumos, deschis, cu respect si fara reprosuri. Spune-i asta, ca nu vrei sa va certati si sa lucrati impreuna pentru a rezolva nemultumirile. Asculta-l ce spune, roaga-l sa te asculte si el pe tine. Faceti un compromis. Sincer nici eu nu as rezista sa stiu ca in fiecare seara sa am scandal mai ales daca sunt obosita.

| Jonas94 a răspuns:

Dacă a fost la ai lui, probabil a vorbit cu ei. Altă explicație rezonabilă nu există.

| llleo a răspuns:

Bună, Lavinia.
Presupun că își dorește să-și continue relația cu tine. Ce vrea el în momentul de față e să păstrați liniștea și înțelegerea pe care o aveți acum. Dacă el încearcă să creeze înțelegere în relație, AJUTĂ-L. Încercați să nu mai faceți aceleași greșeli. Abțineți-vă.
Spor.