| Nextone a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...Am avut o relatie de 3 ani,ne-am despartit dar mai pastram legatura,el are alta relatie acum, eu mai tin la el si am cam suferit.Iar acum simt ca m-am indragostit din nou, il cunosc de ceva timp suntem prieteni dar nu ne-am mai vazut de mult.El m-a tot cautat dar eu nu i-am raspuns pentru ca nu vroiam sa stau cu el din cauza reputatiei lui nu prea buna si fostul prieten mi-a zis ca daca stau cu el nu mai vorbeste cu mine si "ma bate".In schimb aseara ne-am vazut cu mai multi prieteni, am zis in gandul meu ca mi-a fost asa de dor de el.Cand m-a vazut a venit la mine si mi-a ciufulit parul laughing dupa care m-a luat in brate.Am ajuns si sa ne sarutam, stiu ca nule prea bine insa imi era prea dor, el m-a tot intrebat daca vreau sa stau cu el iar eu i-am zis ca ma mai gandesc.Acum nu situ ce sa fac, simt pentru el acel ceva ce simteam numai pentru fostul.Mi-e frica sa stau cu el din cauza reactiei fostului.Ce sa fac? Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu in locul tau as continua sa ma vad cu el. Nu conteaza ce reactie are fostul, pentru ca fostul e fostul nu are niciun drept sa iti spuna cu cine sa iesi si cu cine nu. El are alta relatie acum, a continuat. La fel este si randul tau, sa mergi mai departe. Daca tie iti place de acest tip, incearca si iesi cu el, vezi cum decurge relatia. Iar pe fostul tau lasa-l cu treburile lui, daca nu vrea sa accepte faptul ca el, in prezent nu iti poate da mai mult decat un sfat prietenesc, pentru ca, de cand v-ati despartit nu mai este treaba lui cu cine umbli tu.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Asteapta.Cind dragostea te va face sa-i iesi in intimpinare impotriva intregii omeniri si nu te vei putea opune, vei sti sigur ca iubesti.Deocamdata nu esti sigura, e singura problema.

| mona a răspuns:

Trecutul e trecut, lasa l balta, asculta- ti inima si traieste prezentul

| Metempsihoza a răspuns:

Pe fost da-l incolo: e FOST. L-ai iubit, ai suferit o vreme... dar daca a aparut altcineva inseamna ca mergi spre bine. Continua cu noul tip tongue

| Kenichi a răspuns:

Fi cu amandoi...

| ema970 a răspuns:

Eu zic sa iti asculti inima si sa nu te gandesti la fostul. si eu tot o relatie de 3 ani am avut, ne-am despartit ca nu s-a mai putut continua, si am alta relatie de aproximativ un an, si e foarte frumoasa, mult mai frumoasa decat prima.